Wiadomości z Żor

Interwencja policji w żorskim sądzie. Awanturnik został wyproszony z rozprawy sądowej

  • Dodano: 2022-02-03 07:15, aktualizacja: 2022-02-03 08:30

W miniony wtorek jedna z rozpraw w żorskim sądzie zakończyła się interwencją. To wszystko przez wzburzonego mężczyznę, który wymiar sprawiedliwości i mundurowych miał za przestępców. Mężczyzna został zatrzymany w związku ze znieważeniem policjantów.

Interwencja policji w sądzie

We wtorek 1 lutego około godziny 8:50 dyżurny otrzymał zgłoszenie z żorskiego sądu, gdzie oskarżony miał się awanturować i został wyproszony z rozprawy. Tuż po przyjeździe na miejsce, na korytarzu sądu policjanci zauważyli mężczyznę, który czekał już gotowy do relacjonowania i nagrywania całej interwencji.

Aby dodać komizmu sytuacji, 43-latek zamieszkały w Żorach przemieszczał się przed policjantami z dokumentem tożsamości w ręku, co utrudniało jego wylegitymowanie.

43-latek nie przestrzegał wprowadzonych obostrzeń

Następnie stwierdził, że zarówno prowadząca rozprawę sędzina jak i mundurowi są przestępcami i prywatnymi firmami. Próbował przymusić interweniujących do tego, aby tak jak i on ściągnęli maseczki zakrywające usta i nos, gdyż nie działają w ramach formacji zwartej. Za nic miał obostrzenia związane z koronawirusem.

To nie był pierwszy raz żorzanina, kiedy dopuścił się znieważenia funkcjonariuszy publicznych. Mężczyzna został zatrzymany, grozi mu kara roku pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również