Wiadomości z Żor

Internetowi oszuści znów atakują. 25-latce skradziono 3 tysiące złotych

  • Dodano: 2021-09-13 08:30, aktualizacja: 2021-09-13 08:40

Cytując znanego rzymskiego filozofa, można stwierdzić, że jego słowa pozostają wciąż żywe. Kiedy nadejdą nieszczęścia, za późno na ostrożność, jak za późno na blokowanie bankowego konta, gdy z naszą pomocą wcześniej splądruje je oszust. Przekonała się o tym kolejna mieszkanka Żor, która wczoraj straciła blisko 3 tysiące złotych.

Chciała sprzedać książki, a straciła 3 tysiące

25-latka na popularnym portalu sprzedażowym zamieściła ofertę sprzedaży książek za kwotę 50 złotych. Nie upłynęło wiele czasu, a otrzymała wiadomość z ofertą kupna i propozycją sfinalizowania transakcji. W dalszej korespondencji otrzymała instrukcję i link. Pech chciał, że zaufała oszustowi i w kolejnych krokach podała numer rachunku, datę ważności karty płatniczej oraz jej kod weryfikacyjny. Podczas transakcji poproszona została o podanie loginu i hasła, a także numeru PIN do karty...

Choć wszystko wskazywało, że operacja przebiegła pomyślnie to podczas sprawdzenia stanu rachunku bankowego 25-latka zorientowała się, że zamiast wpływu za sprzedaż książek z jej konta „zniknęło” blisko 3 tysiące złotych. Kobieta zablokowała wtedy dostęp do konta, ale cóż z tego jak wcześniej zdążył okraść je oszust.

Po raz kolejny apelujemy – NIE KLIKAJCIE w fałszywe linki, tym bardziej NIE PODAWAJCIE żadnych danych dostępowych do swoich kont bankowych!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.