Wiadomości z Żor

Internetowi oszuści znów atakują. 25-latce skradziono 3 tysiące złotych

  • Dodano: 2021-09-13 08:30, aktualizacja: 2021-09-13 08:40

Cytując znanego rzymskiego filozofa, można stwierdzić, że jego słowa pozostają wciąż żywe. Kiedy nadejdą nieszczęścia, za późno na ostrożność, jak za późno na blokowanie bankowego konta, gdy z naszą pomocą wcześniej splądruje je oszust. Przekonała się o tym kolejna mieszkanka Żor, która wczoraj straciła blisko 3 tysiące złotych.

Chciała sprzedać książki, a straciła 3 tysiące

25-latka na popularnym portalu sprzedażowym zamieściła ofertę sprzedaży książek za kwotę 50 złotych. Nie upłynęło wiele czasu, a otrzymała wiadomość z ofertą kupna i propozycją sfinalizowania transakcji. W dalszej korespondencji otrzymała instrukcję i link. Pech chciał, że zaufała oszustowi i w kolejnych krokach podała numer rachunku, datę ważności karty płatniczej oraz jej kod weryfikacyjny. Podczas transakcji poproszona została o podanie loginu i hasła, a także numeru PIN do karty...

Choć wszystko wskazywało, że operacja przebiegła pomyślnie to podczas sprawdzenia stanu rachunku bankowego 25-latka zorientowała się, że zamiast wpływu za sprzedaż książek z jej konta „zniknęło” blisko 3 tysiące złotych. Kobieta zablokowała wtedy dostęp do konta, ale cóż z tego jak wcześniej zdążył okraść je oszust.

Po raz kolejny apelujemy – NIE KLIKAJCIE w fałszywe linki, tym bardziej NIE PODAWAJCIE żadnych danych dostępowych do swoich kont bankowych!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również