Wiadomości z Żor

Iluzjonista Tomasz Kabis walczy ze złośliwym rakiem serca

  • Dodano: 2019-02-14 12:00

Tomasz Kabis przez lata zaskakiwał, odwiedzających Miasteczko Westernowe Twinpigs, swoją magią. Jednak większą sławę przyniósł mu dopiero występ w 6. edycji programu "Mam Talent", w której dotarł do finału i zajął 10. miejsce. Niedawno artysta podzielił się z fanami dramatyczną informacją o swoim stanie zdrowia.

Tomasz Kabis od 8 roku życia realizuje się i rozwija jako iluzjonista. Już jako mały chłopiec fascynował się światem iluzji. Przekonany o tym, że czarowanie to droga jego życia robił wszystko, by dopiąć swego. Misją swojego życia uczynił dawanie ludziom uśmiechu, nadziei i świadomości, że nawet rzeczy z pozoru niemożliwe mogą stać się rzeczywistością. Przez wiele lat pracował w Miasteczku Westernowym Twinpigs w Żorach, aktualnie mieszka w Rybniku. Sławę przyniósł mu występ w 6. edycji "Mam Talent", w której dotarł do finału i zajął 10. miejsce.

W światowy dzień walki z rakiem Tomasz Kabis opublikował na swoim profilu niezwykle szczery i emocjonalny wpis, w którym ujawnił swoim fanom i znajomym, iż choruje na złośliwego raka serca i opłucnej z przerzutami do wątroby. Tomka czeka teraz długotrwałe leczenie i rehabilitacja. Aktualnie jest po pierwszej dawce chemii i z nadzieją patrzy w przyszłość.

Iluzjonista nigdy nie odmawiał pomocy. Tomasz Kabis od lat aktywnie wspiera wszelkiego rodzaju akcje charytatywne, w tym przede wszystkim ciężko chore dzieci. Jako wolontariusz fundacji "Mam Marzenie” wielokrotnie bywa na oddziałach onkologicznych, pomagając spełnić dziecięce marzenia i pokazując, że niemożliwe może stać się możliwe.

Dziś sam tej pomocy potrzebuje - ze względu na chorobę i planowane długotrwałe leczenie nie jest w stanie samodzielnie pokryć wszystkich kosztów z tym związanych. Dlatego jego przyjaciele postanowili zorganizować zbiórkę i wesprzeć go finansowo w leczeniu i minimalizowaniu skutków ubocznych chemioterapii, a także w ewentualnej rehabilitacji po powikłaniach.

- Na obecnym, początkowym etapie leczenia ciężko ocenić faktyczne potrzeby Tomka, wierzymy jednak, że szybko wróci do zdrowia, a każdy niewykorzystany grosz z tej zrzutki przekaże na spełnianie marzeń dzieci onkologicznie chorych - piszą organizatorzy zbiórki. - Mówi się, że dobro wraca i choć Tomek prosi jedynie o modlitwę i mocne trzymanie kciuków, wiemy, że wsparcie materialne znacząco pomoże mu w walce o życie i zdrowie, a także w powrocie do tego, co kocha najbardziej, czyli występów! Pomóżmy mu udowodnić, że Czarodzieje Mogą Wszystko, nawet wygrać z chorobą! - dodają.

Zachęcamy do wsparcia zbiórki na rzecz Tomka na portalu zrzutka.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również