Wiadomości z Żor

I Żorski Zlot Miłośników Psów w parku Piaskownia [zdjęcia]

  • Dodano: 2019-05-13 15:15, aktualizacja: 2019-05-14 08:51

W niedzielę żorscy miłośnic psów i ich pupile spotkali się w parku Piaskownia. Pomimo niepogody niemal 80 osób szkoliło psy, wysłuchało prelekcji i zjadło kiełbaskę z grilla.

Impreza zakończyła się ogniskiem do godziny 19:30 – chłód i przelotny deszcz nie wystraszyły właścicieli psów.

Żorski Zlot Miłośników Psów był finałem projektu społecznego „Ja i pies - duet na medal!” organizowanego przez Adama Głowackiego – uczestnika programu „Seniorzy w akcji” – i jego córkę, Agnieszkę.

Do tej pory odbyło się też kilkanaście innych spotkań miłośników psów (m.in. spacery z elementami posłuszeństwa, spotkanie z lekarzem weterynarii i dogoterapeutką, wyjazd do schroniska dla bezdomnych zwierząt).

Pozostałe dwa spotkania to: spotkanie z asystentem sędziego kynologicznego (18.05.2019 o godz. 11:00 na placu szkoleniowym „Nad Rudą”) pt. „Jak przygotować psa do wystaw, czy warto kupić szczenię z hodowli Związku Kynologicznego w Polsce?” oraz spotkanie w salonie pielęgnacji zwierząt „Zoo Persik” na temat pielęgnacji zwierząt z panią Lilą Kazimierską („Jak pielęgnować i dbać o swoje zwierzę?”, 16.05.2019 o godz. 17:00). Spotkania się nieodpłatne, a zapisać można się telefonicznie pod nr tel.: 503-525-996.

Psy są naszą ogromną pasją, już od lat 80-tych zawsze mi towarzyszyły owczarki niemieckie. Do wystaw psów i hodowli wróciłem kilkanaście lat temu. Córka Agnieszka od małego wychowywana była „z psami”, a rok temu ukończyła zootechnikę na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie i poszła w moje ślady. Jest certyfikowanym instruktorem szkolenia psów; można powiedzieć: „zawodowym”. Dlatego spodobała nam się ta popularyzacja idei dbania o zwierzęta, szczególnie o psy, które mogą się stać wiernymi towarzyszami nas, seniorów – mówi Adam Głowacki, „senior z pasją”.

Wielu żorzan interesuje się wystawami, pielęgnacją, behawiorystyką. Stąd pomysł na realizację w Żorach projektu wraz z Towarzystwem „ę” z Warszawy – dodaje.

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Byśka i pani

    było fajnie i super!

  • Agnieszka

    Dziękujemy, nam też się bardzo podobało :) pogoda nie zepsuła naszych planów

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.