Wiadomości z Żor

Galeria Wiślanka: w końcu jest pozwolenie na budowę!

  • Dodano: 2018-10-19 10:15

Inwestor otrzymał właśnie pozwolenie na budowę długo wyczekiwanego centrum handlowego w naszym mieście. Wkrótce rozpocznie się przetarg na wybór generalnego wykonawcy projektu.

Otwarcie centrum przewidziane jest w na przełomie 2019/2020 roku. Poziom komercjalizacji obiektu wynosi już 70 procent. Za koncepcję i wynajem odpowiada Mallson Polska, a inwestorem jest jastrzębska spółka Błysk Investment Group Sp. z o.o.

Budowa ruszy już wkrótce!

Galeria Wiślanka będzie pierwszym nowoczesnym obiektem handlowym w Żorach. Jak podają inwestorzy, otwarcie centrum handlowego jest zaplanowane na przełom 2019/2020 roku. Cały obiekt będzie miał blisko 20.000 mkw., około 80 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych najpopularniejszych marek, dyskont spożywczy Lidl oraz jedyne w mieście wielosalowe kino Helios. Do dyspozycji klientów będzie ponad 600 miejsc parkingowych, zlokalizowanych na podziemnym i naziemnym parkingu.

„Jestem przekonana, że Galeria Wiślanka sprosta oczekiwaniom mieszkańców Żor i okolic oraz zapewni im nowoczesną przestrzeń handlowo-usługową z atrakcyjnymi markami. Dzięki doskonałej lokalizacji oraz szerokiej ofercie rekreacyjno-rozrywkowej, centrum stanie się miejscem lokalnej aktywności. Już wkrótce ruszymy z budową naszej inwestycji.” – podkreśla Teresa Jonas, Prezes Zarządu Spółki Błysk.

Nowoczesna galeria powstaje przy głównym skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 935 i drogi krajowej nr 81, zwanej popularnie ”Wiślanką”. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu znajduje się hipermarket Auchan, Leroy Merlin, Decathlon oraz restauracje McDonald’s i KFC.

Komercjalizacja Wiślanki

Ostatnio pisaliśmy już o pierwszych potwierdzonych najemcach, m.in. sieci Pepco. Jak informuje firma konsultingowa  Mallson Polska, projekt spotkał się z dobrym przyjęciem ze strony najemców ze względu na swój potencjał i brak konkurencji w bezpośredniej okolicy. Na chwilę obecną poziom komercjalizacji wynosi już 70 procent.

O kolejnych nowościach będziemy Was informować na bieżąco!

Komentarze (2)    dodaj »

  • Ewa

    Dzień dobry. A jak będzie wyglądać ruch w tej okolicy , jak my do pracy dojedziemy. Będą korki korki i kilometry samochodów. Teraz jest natężenie ruchu, a co dopiero w trakcie budowy i potem.

  • Ja

    Nie widziałaś zakorkowanego miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również