Wiadomości z Żor

Finał VI edycji konkursu "Młodzieżowy Lider Biznesu 2017"

  • Dodano: 2017-05-02 07:45, aktualizacja: 2017-05-01 10:04

27 kwietnia w Wydziale Zamiejscowym Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Żorach odbył się finał VI edycji konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2017”. Po raz czwarty konkurs odbył się w całym Subregionie Zachodnim Województwa Śląskiego.
 

W pierwszej części finału 8 uczestników zaprezentowało swoje prace projektowe przygotowane w II etapie, obejmujące kampanię inwestycyjną regionu, a w drugiej części każdy z uczestników rozwiązywał zadanie ekonomiczne oraz odpowiadał na 2 wylosowane przez siebie pytania z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, finansów i biznesu.


Tytuł „Młodzieżowego Lidera Biznesu 2017” zdobył Paweł Plottek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu Nr 1. Laureat otrzymał nagrodę w postaci bonu umożliwiającego odbycie miesięcznego stażu wraz ze stypendium stażowym, ufundowaną przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A., dwa bezpłatne semestry na dowolnie wybranym kierunku studiów na GWSH, którego fundatorem jest Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo zwycięzca został zaproszony przez prof. Jerzego Buzka na wycieczkę do Brukseli w celu odwiedzenia Parlamentu Europejskiego. Nagrodę wręczył Dyrektor Biura prof. J. Buzka, Pan Henryk Kretek.
 

II miejsce w konkursie zajęła Aleksandra Juraszczyk z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku, która  również otrzymała nagrodę w postaci bonu umożliwiającego odbycie miesięcznego stażu wraz ze stypendium stażowym, ufundowaną przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A., jeden bezpłatny semestr na dowolnie wybranym kierunku studiów na GWSH, którego fundatorem jest Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach oraz nagrody rzeczowe. III miejsce zajęła Martyna Gatner z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu Zdroju i otrzymała nagrody rzeczowe.
 

Pozostali finaliści, Sandra Bank z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Rydułtowach, Krzysztof Janota z Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Rybniku, Kacper Kordek z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu, Wiktor Mandel z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Rybniku, Oskar Serwotka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim, otrzymali wyróżnienia oraz nagrody pocieszenia.


W wydarzeniu wzięło również udział wielu gości, w tym przedstawiciele organizacji gospodarczych z regionu, przedsiębiorcy, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z regionu.
 

W całym konkursie wzięło udział 318 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Organizatorzy: Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach, Żorska Izba Gospodarcza

Sponsorzy: Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., prof. Jerzy Buzek, Żorska Izba Gospodarcza.


Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wkład pracy włożony w organizację konkursu Partnerom, nauczycielom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego przebiegu wydarzenia oraz Sponsorom nagród, bez których realizacja konkursu nie byłaby możliwa.

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również