Wiadomości z Żor

Dziś obchodzimy Dzień Czystego Powietrza!

  • Dodano: 2022-11-14 10:00

14 listopada obchodzimy w Polsce Dzień Czystego Powietrza, ustanowiony kilkanaście lat temu przez działającą m.in. na rzecz jakości powietrza Fundację Arka z Bielska- Białej. To dobra okazja, by skłonić się do refleksji nad stanem powietrza, którym wszyscy oddychamy. Jak cenne dla nas jest powietrze i jego jakość nie trzeba nikogo przekonywać.

Na ten dzień Urząd Miasta w Żorach przygotował TOP 7 rzeczy, które możemy zrobić dla ograniczenia zanieczyszczeń w powietrzu i naszego zdrowia:

  1. Wymień piec i zastosuj ekologiczne ogrzewanie
  2. Wykonaj termomodernizację budynku
  3. Zastosuj odnawialne źródła energii
  4. Zrezygnuj z jazdy samochodem. Wybieraj spacer, bezpłatną komunikację miejską lub to co lubimy najbardziej - rower
  5. Ograniczaj ilość odpadów. Podczas produkcji opakowań powstają gazy zanieczyszczające powietrze
  6. Sadź rośliny w domu lub podczas zorganizowanych akcji. Pochłaniają one dwutlenek węgla, produkują tlen i ograniczają ilość zanieczyszczeń
  7. Zachęcaj innych do proekologicznych postaw, chęci dbania o czyste powietrze, a także uświadamiaj ich, iż czyste powietrze to sprawa nas wszystkich

Czysta Ziemia, na której żyjemy, dostęp do pitnej wody, czy oddychanie czystym powietrzem to podstawowe warunki naszego życia. Pamiętajmy - zdrowe i czyste powietrze to podstawa i dobro, które powinniśmy chronić jak największy skarb.

Dziś wszyscy mamy swoje święto. To Dzień Czystego Powietrza! Życzymy sobie i Wam, aby każdy wdech był przyjemnością, a smog odszedł w zapomnienie jak najszybciej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również