Wiadomości z Żor

Dzień Przedsiębiorcy 2016 za nami!

 • Dodano: 2016-10-10 10:45

Zakończyła się już V edycja imprezy pn. „Dzień Przedsiębiorcy", skierowanej do Przedsiębiorców z Żor i okolic. W ramach wydarzenia odbyło się seminarium szkoleniowe oraz gala połączona z koncertem „Z kulturą w biznesie".Seminarium przeprowadził przedstawiciel Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. , a dotyczyło ono możliwości inwestowania w strefie przez małe i średnie przedsiębiorstwa.Gala „Dnia Przedsiębiorcy" zgromadziła w sali teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury wiele znaczących postaci, w tym przedstawicieli władz szczebla zarówno wojewódzkiego jak i lokalnego, radnych, gości ze stowarzyszeń gospodarczych z okolicznych miast, przedstawicieli placówek oświatowych oraz miejscowych przedsiębiorców. Padały miłe słowa i pochwały pod kątem biznesu, wręczono nagrody za osiągnięcia i zaangażowanie.Wyróżnienie „Liga 5 za 2015 rok", czyli nagrodę przyznawaną przez przedsiębiorców zrzeszonych w Żorskiej Izbie Gospodarczej firmom, które sprawnie zarządzane, z powodzeniem działają na lokalnym rynku i mogą pochwalić się różnorakimi osiągnięciami, otrzymały 3 firmy:

 • Centrum Zaopatrzenia Budowlanego Hadex Sp. z o.o.
 • Firma Gartfen Edward Skiba
 • Specjalistyczna Firma Wyburzeniowa Urszula Warwas Sp. z o.o.


Celem kolejnego Konkursu tj. „Firma Przyjazna Mieszkańcom 2016" było promowanie zasad dialogu społecznego, popularyzacja postaw biznesowych przyjaznych społeczeństwu, promocja firm, których aktywność znacząco wpływa na rozwój miasta i poprawę standardu życia mieszkańców oraz firm, które angażują się w życie lokalne. W głosowaniu online oddano prawie 6 tysięcy głosów. Podczas Gali nastąpiło uroczyste wręczenie tego wyróżnienia. Tym razem otrzymał je Antykwariat „Pod Wodną Panną".Kolejnym punktem programu było wręczenie Dyplomów Honorowych z okazji 10-lecia Członkostwa w ŻorIG-u dla 3 firm:

 • Permetal s.c.
 • Usługi Budowlano-Montażowe Instalacje Wod-Kan, C.O. i Gaz Józef Adamaszek
 • TOTAL-CHEM" Sp. z o.o.


Jak co roku Zarząd Izby wyróżnia również osoby i instytucje, które niekoniecznie są z nią związane, a mimo to aktywnie działają na jej rzecz i w szczególny sposób przyczyniają się do jej rozwoju. W trakcie Gali „Dnia Przedsiębiorcy" wręczono więc wyróżnienia specjalne. Tytuł „Przyjaciela Żorskiej Izby Gospodarczej" za aktywną współpracę z Izbą przy okazji organizacji różnego typu wydarzeń i akcji dla przedsiębiorców i nie tylko, otrzymał współorganizator gali, tj. Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach, zaś tytuł „Honorowego Członka Żorskiej Izby Gospodarczej" za wieloletnie działania na rzecz Izby, Alojzy Gamoń.Całość uświetnił koncert Big Bandu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach pod batutą Michała Pradeli. Młodzi, utalentowani artyści dostarczyli wielu pięknych i niezapomnianych wrażeń. Zachwyt Gości słychać było jeszcze długo podczas kuluarowych rozmów.Poniżej znajdą Państwo krótki fotoreportaż z imprezy, dzięki uprzejmości Miesięcznika Europerspektywy, który objął patronat nad wydarzeniem:


W imieniu Żorskiej Izby Gospodarczej oraz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach dziękujemy wszystkim Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.Dziękujemy również instytucjom, które wsparły organizację imprezy tj.:

 • Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A.
 • Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Żorach
 • Restauracji pod Arkadami
 • Stowarzyszeniu TUTTI


Do zobaczenia za rok!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również