Wiadomości z Żor

Dzięki rodzinie ofiary i policjantom sprawca rozboju nie uniknie surowej kary!

  • Dodano: 2020-08-26 14:30

Nawet do 12 lat więzienia grozi 23-latkowi, który napadł wczoraj na ulicy na innego mężczyznę i używając przemocy ukradł mu telefon. Napastnik zaatakował go znienacka, dusił, powalił na ziemię, uderzał pięściami, a po chwili zbiegł z miejsca zdarzenia.

23-latek został zatrzymany dzięki zaangażowaniu bliskich i szybkiej reakcji mundurowych

Do zdarzenia doszło wczoraj przed 22.00. 29-latek idąc ulicą nagle został zaatakowany przez agresywnego, młodego mężczyznę. Napastnik podszedł od tyłu, zaczął dusić swoją ofiarę, potem przewrócił na ziemię i okładał pięściami.

Kiedy mężczyzna leżał na ziemi ten ukradł mu telefon i uciekł

Pokrzywdzony zdołał wrócić do domu i o zdarzeniu powiadomić Policję oraz ojca i matkę, którzy wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Na szczęście okazało się, że 29-latek nie doznał poważniejszych obrażeń.

Podczas, gdy policjanci zajmowali się już sprawą rozboju i przejrzeli nagranie z kamer, które zarejestrowały przebieg zdarzenia rodzice pokrzywdzonego namierzyli jego telefon. Natrafili też na grupę osób o czym natychmiast zaalarmowali mundurowych. Do czasu ich przybycia śledzili ją i wskazali stróżom prawa kierunek, w którym podążała, a dzięki ich informacjom ci wkrótce, w pościgu pieszym zatrzymali agresywnego 23-latka i odzyskali porzucony przez niego telefon.

23-latek trafił do policyjnego aresztu. Za rozbój na 29-latku grozi mu do 12 lat więzienia

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.