Wiadomości z Żor

Dzięki rodzinie ofiary i policjantom sprawca rozboju nie uniknie surowej kary!

  • Dodano: 2020-08-26 14:30

Nawet do 12 lat więzienia grozi 23-latkowi, który napadł wczoraj na ulicy na innego mężczyznę i używając przemocy ukradł mu telefon. Napastnik zaatakował go znienacka, dusił, powalił na ziemię, uderzał pięściami, a po chwili zbiegł z miejsca zdarzenia.

23-latek został zatrzymany dzięki zaangażowaniu bliskich i szybkiej reakcji mundurowych

Do zdarzenia doszło wczoraj przed 22.00. 29-latek idąc ulicą nagle został zaatakowany przez agresywnego, młodego mężczyznę. Napastnik podszedł od tyłu, zaczął dusić swoją ofiarę, potem przewrócił na ziemię i okładał pięściami.

Kiedy mężczyzna leżał na ziemi ten ukradł mu telefon i uciekł

Pokrzywdzony zdołał wrócić do domu i o zdarzeniu powiadomić Policję oraz ojca i matkę, którzy wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Na szczęście okazało się, że 29-latek nie doznał poważniejszych obrażeń.

Podczas, gdy policjanci zajmowali się już sprawą rozboju i przejrzeli nagranie z kamer, które zarejestrowały przebieg zdarzenia rodzice pokrzywdzonego namierzyli jego telefon. Natrafili też na grupę osób o czym natychmiast zaalarmowali mundurowych. Do czasu ich przybycia śledzili ją i wskazali stróżom prawa kierunek, w którym podążała, a dzięki ich informacjom ci wkrótce, w pościgu pieszym zatrzymali agresywnego 23-latka i odzyskali porzucony przez niego telefon.

23-latek trafił do policyjnego aresztu. Za rozbój na 29-latku grozi mu do 12 lat więzienia

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również