Wiadomości z Żor

Dzieci z ZSP nr 7 w Żorach sprawdzają, o czym szumi las

  • Dodano: 2020-03-09 11:15

O tym, jak ważna jest przyroda w życiu człowieka oraz jak wiele może nam dać kontakt z przyrodą przekonają się dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Żorach, biorące udział w projekcie pn. „O czym szumi las”.

Wielu z nas w codziennym pośpiechu często zapomina o kontakcie z naturą, który jest niezwykle ważny i sprzyja integracji, rozwojowi osobistemu i społecznemu dzieci oraz przeciwdziała wykluczeniu społecznemu. Dlatego też w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 w Żorach zrodził się pomysł na projekt, dzięki któremu uczniowie mogą zdobywać nowe umiejętności podczas lekcji przeprowadzanych w lesie.

Pomysł zrodził się po konferencji  pn. „Las w edukacji-edukacja przez las”, którą współorganizował  dr Szymon Godawa z Wydziału Sztuki i Nauki o Edukacji w Cieszynie. Dzięki pomocy studentek Uniwersytetu Śląskiego, fundacji B4Special, leśnika Wiktora Naturskiego oraz po uroczystym podpisaniu współpracy między żorską szkołą, reprezentowaną przez dyrektor Katarzynę Dudek, a władzami Uniwersytetu Śląskiego, ruszył projekt „O czym szumi las”.

Jest on realizowany klasach 2a i 5b, które są klasami integracyjnymi. Zajęcia odbywają się w lesie, natomiast tematyka projektu wpisuje się w założenia podstawy programowej, której ważnym elementem jest nabywanie przez dzieci kompetencji społecznych, takich jak: komunikacja i współpraca w grupie, kształtowanie postaw  przedsiębiorczości i kreatywności uczniów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.