Wiadomości z Żor

Dwóch mężczyzn brutalnie pobiło znajomego, a potem podpalili budynek, w którym mieszkał

  • Dodano: 2020-03-11 10:00

Kryminalni z Żor zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w sobotę brutalnie pobili znajomego, a później podpalili budynek, w którym zamieszkiwał.

Wcześniej mężczyźni przyszli w odwiedziny, a kiedy przyszło im się rozstać zaatakowali gospodarza.

Grozili mu, uderzali łomem, a na koniec podłożyli ogień

Już niebawem sąd zadecyduje o dalszych losach dwóch mężczyzn, którzy aktualnie przebywają w policyjnym areszcie. 34 i 24-latek zostali zatrzymani w miniony weekend po tym, jak pobili znajomego i podpalili budynek, w którym mieszkał. Jak ustalili śledczy sprawcy w sobotę pojawili się z wizytą u znajomego i razem spędzili popołudnie. Gdy gospodarz poinformował, że jest zmęczony i najchętniej położył by się do łóżka wstąpiła w nich agresja i zaatakowali 48-latka.

Oprawcy grozili podpaleniem i zaczęli gonić wystraszonego mężczyznę. 48-latek uciekł na piętro, ale tam dopadli go i uderzali łomem w głowę. Ranny mężczyzna na szczęście zdołał uciec na zewnątrz i znalazł schronienie u przypadkowych mieszkańców ulicy Zamkowej. Ci udzielili mu pomocy i wezwali służby ratownicze.

Jak się okazało napastnicy tuż po ucieczce gospodarza spełnili wcześniejsze groźby i podpalili budynek. Obaj zostali zatrzymani przez kryminalnych na osiedlu Korfantego, a w niedzielę trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj sprawcy usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy.

Jutro sąd zdecyduje o ich dalszym losie. Grozi im do 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.