Wiadomości z Żor

Duży sukces Biegu na Orientację

  • Dodano: 2018-10-03 07:45, aktualizacja: 2018-10-03 07:24

W piątek, 21 września odbył się „Żorski Bieg Na Orientację Śladami Historii i Niepodległości Miasta”, który spotkał się ze sporym zainteresowaniem żorskiej młodzieży.

Impreza sportowa została zorganizowana przez MOSiR wspólnie z Towarzystwem Miłośników Miasta Żory oraz Związkiem Harcerstwa Polskiego w Żorach. Bieg wpisał się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 85-lecia harcerstwa w Żorach.

O fakcie iż biegi na orientacje cieszą się dużym zainteresowaniem wśród żorskiej młodzieży świadczy spora frekwencja uczestniczących w nich uczniów. W piątkowych zawodach rywalizowało prawie 100 uczestników, którzy w tym dniu reprezentowali kilkanaście żorskich szkół.

W kategorii open udział w biegach wziął również Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha, który objął również Honorowy Patronat nad imprezą. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 1, w udostępnionej sali gimnastycznej szkoły uruchomiono biuro zawodów, a także nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy przez Prezydenta. Zgodnie z regulaminem biegi odbywały się w trzech kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe rocznik 2009-2004 „drużyny”, gimnazja oraz szkoły ponadpodstawowe rocznik 2003-2001, a także kategoria open rocznik 2000 i starsi) i składały się z dwóch etapów.

Pierwszy etap rozpoczął się przy SP 1 a jego dystans do pokonania liczył około 8 km. Zakończył się na on stadionie MOSiR, gdzie przygotowano pierwszy poczęstunek regeneracyjny dla uczestników. Następnie pod eskortą policji zawodnicy udali się na strzelnicę „Dębina”, gdzie usytuowany był start i meta drugiego etapu (dystans około 3-5 km). Do klasyfikacji końcowej zaliczano czas pokonania obu etapów oraz potwierdzenie dotarcia do punktów zamieszczonych na mapach, którymi posługiwali się zawodnicy. Po przybyciu na metę i zjedzeniu ciepłej strawy można było sprawdzić jeszcze celność swojego oka na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

Podczas ceremonii zakończenia szkoły podstawowe nagrodzono w kategorii drużynowej, gimnazja i szkoły ponadpodstawowe w kategorii indywidualnej i drużynowej. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi, a każdy z uczestników otrzymał specjalny folder przygotowany przez Towarzystwo Miłośników Miasta Żory, który zawierał informację o miejscach odwiedzanych przez zawodników podczas rywalizacji.

Klasyfikacja końcowa biegów na orientację:

Kategoria – szkoły podstawowe:
    • I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 / 85 minut 58 sekund
    • II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 (dziewczęta) / 95 minut 46 sekund
    • III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 (chłopcy) / 109 minut 55 sekund

Kategoria – gimnazja i szkoły ponadpodstawowe (czas drużynowy)
    • I miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcące / 316 minut 28 sekund
    • II miejsce – Zespół Szkół Nr 2 / 402 minuty 36 sekund
    • III miejsce – Gimnazjum Nr 2 / 403 minuty 41 sekund

Kategoria – gimnazja i szkoły ponadpodstawowe indywidualnie
    • I miejsce – Bartosz Frysz / 93 minuty 34 sekundy
    • II miejsce – Weronika Barczyk / 111 minut 13 sekund
    • III miejsce – Jakub Sosna / 111 minut 41 sekund

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również