Wiadomości z Żor

Duży awans Żor w Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej"

  • Dodano: 2020-11-06 12:45

Tworzony już od 16 lat Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w naszym kraju. Ocenia on dokonania władz samorządowych  wyróżniając te, które najlepiej dbają o zrównoważony rozwój gminy.

W najnowszym rankingu Żory zajęły 25 miejsce wśród miast na prawach powiatu!

Ranking sprawdza skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej. Pod uwagę brane są m.in. trwałość ekonomiczna, środowiskowa i społeczna a także jakość zarządzania gminą. Dokładne zasady określa kapituła pod przewodnictwem byłego premiera RP prof. Jerzego Buzka, w której skład wchodzą przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz redakcji „Rzeczpospolitej”.

W 2020 roku liderem zrównoważonego rozwoju wśród miast na prawach powiatu okazały się Gliwice, wyprzedzając Opole i Sopot. Żory zajęły 25 miejsce, plasują się pomiędzy Częstochową (24 miejsce) i Wrocławiem (26 miejsce). Rok temu nasze miasto zastało ocenione niżej, zajmując 42 miejsce.

Wśród miast i gmin miejsko-wiejskich liderem w tym roku okazała się świętokrzyska gmina Morawica, przed Bieruniem i Puszczykowem. Natomiast w klasyfikacji gmin wiejskich podium tworzą: Kleszczów, Padew Narodowa oraz Suchy Las.

Pełny ranking dostępny jest na stronie www.rankingi.rp.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.