Wiadomości z Żor

Duży awans Żor w Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej"

  • Dodano: 2020-11-06 12:45

Tworzony już od 16 lat Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” jest uznawany za jeden z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych w naszym kraju. Ocenia on dokonania władz samorządowych  wyróżniając te, które najlepiej dbają o zrównoważony rozwój gminy.

W najnowszym rankingu Żory zajęły 25 miejsce wśród miast na prawach powiatu!

Ranking sprawdza skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej. Pod uwagę brane są m.in. trwałość ekonomiczna, środowiskowa i społeczna a także jakość zarządzania gminą. Dokładne zasady określa kapituła pod przewodnictwem byłego premiera RP prof. Jerzego Buzka, w której skład wchodzą przedstawiciele organizacji samorządowych, organizacji pozarządowych, władz publicznych oraz redakcji „Rzeczpospolitej”.

W 2020 roku liderem zrównoważonego rozwoju wśród miast na prawach powiatu okazały się Gliwice, wyprzedzając Opole i Sopot. Żory zajęły 25 miejsce, plasują się pomiędzy Częstochową (24 miejsce) i Wrocławiem (26 miejsce). Rok temu nasze miasto zastało ocenione niżej, zajmując 42 miejsce.

Wśród miast i gmin miejsko-wiejskich liderem w tym roku okazała się świętokrzyska gmina Morawica, przed Bieruniem i Puszczykowem. Natomiast w klasyfikacji gmin wiejskich podium tworzą: Kleszczów, Padew Narodowa oraz Suchy Las.

Pełny ranking dostępny jest na stronie www.rankingi.rp.pl.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.