Wiadomości z Żor

Do 30 tys. złotych kary grozi 58-letniej mieszkance Żor, która złamała zasady kwarantanny

  • Dodano: 2020-04-14 08:30, aktualizacja: 2020-04-14 08:34

Nawet do 30 tys. złotych kary grozi 58-letniej mieszkance Żor, która złamała zasady kwarantanny.

Kobieta wyszła z domu z synem, gdyż rzekomo dowiedziała się, że jej wynik badania w kierunku koronawirusa jest negatywny. Obowiązek pozostania w domu spoczywał na niej jednak jeszcze przez kilka dni, gdyż tylko decyzja służb sanitarnych może nas z niego zwolnić.


W czwartek po 19.00, podczas kontroli osób objętych kwarantanną, na jednym z osiedli policjanci zauważyli przed budynkiem kobietę, która na mocy decyzji Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rybniku powinna pozostać w domu. Z bezpiecznej odległości, z zachowaniem środków bezpieczeństwa, zapytali mieszkankę Żor dlaczego opuściła miejsce zamieszkania, a ta wówczas odpowiedziała, że jej test na koronawirusa dał wynik negatywny. Kobieta wyjaśniła, że z tego też powodu wyszła przed blok z synem, gdyż sądziła, że nie podlega już kwarantannie.

Policjanci polecili kobiecie natychmiast wrócić do mieszkania i pozostać w nim tak długo, aż SANEPID wyda stosowną decyzję.

Całe zdarzenie mundurowi opisali w notatce dotyczącej naruszeń, zakazów i ograniczeń związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, która trafi teraz do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rybniku. Ten z kolei wyjaśni, czy zasady kwarantanny faktycznie zostały naruszone i czy kobieta odpowie za przewinienie.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem każdy kto został objęty kwarantanną ma obowiązek pozostać w domu aż minie jej termin lub organ wydający decyzję poinformuje daną osobę o wygaśnięciu jej kwarantanny. W przeciwnej sytuacji osoba ta musi się liczyć z karą administracyjną sięgającą nawet 30 tys. złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również