Wiadomości z Żor

Czad znowu zaatakował

  • Dodano: 2018-01-10 07:00, aktualizacja: 2018-01-09 11:45

Bezbarwny, bezwonny, śmiertelny znowu dał o sobie znać. Czad zaatakował w sobotę popołudniu, w domu jednorodzinnym na Wodzisławskiej. Jego ofiara trafiła do szpitala w Siemianowicach.

W sobotnie popołudnie policjanci interweniowali po 16.00 w jednym z domów jednorodzinnych na Wodzisławskiej. Na miejsce wcześniej jednak przybyli strażacy i karetka pogotowia. Jak wynikało z relacji 21-letniej siostry mężczyzny, który zatruł się czadem zasłabł on w łazience, gdy korzystał z kąpieli.

Strażacy przewietrzyli lokal i dokonali niezbędnych pomiarów. Nie stwierdzili, aby piecyk gazowy był niesprawny. Pouczyli natomiast lokatorów jak chronić się przed śmiercionośnym czadem. Ratownicy natomiast przetransportowali mężczyznę do szpitala w Siemianowicach, gdzie otrzymał on pomoc na specjalistycznym oddziale.

Policjanci apelują do mieszkańców o rozwagę, szczególnie teraz w okresie grzewczym, gdy czad daje częściej ludziom we znaki. Zachęcają też do zapoznania się z poradnikiem "Jak przygotować się na CZAD" wydanym przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Zobacz poradnik

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również