Wiadomości z Żor

Certyfikat ISO dla Urzędu Miasta

  • Dodano: 2010-12-07 10:30, aktualizacja: 2010-12-13 11:33

Po raz kolejny, 2 listopada br., w Urzędzie Miasta Żory przeprowadzono audit odnowieniowy, sprawdzający zgodność funkcjonowania urzędu, tym razem z nową normą europejską ISO 9001:2008, w wyniku którego obowiązywanie certyfikatu dla urzędu zostało przedłużone na kolejne 3 lata.

Certyfikat zgodności z poprzednią normą ISO 9001:2000 Urząd Miasta otrzymał w 2001 r. W  latach 2004 i 2007, po kolejnych corocznych auditach pośrednich, jednostka certyfikująca PRS z Gdańska przeprowadzała audity odnowieniowe, w wyniku którego obowiązywanie certyfikatu dla UM Żory zostawało przedłużane na kolejne lata, w efekcie czego nasz urząd może się pochwalić już dziesięcioletnim stażem certyfikacji.

Certyfikacja to proces poświadczenia przez zewnętrzną niezależną i obiektywną jednostkę certyfikującą, iż funkcjonujący w urzędzie system zarządzania jakością jest zgodny z  wymaganiami stosownej normy i skutecznie wdrożony. Za skutecznie wdrożony system uważa się funkcjonowanie pięciu elementów, które są podstawą budowy każdego procesu: system zarządzania jakością, odpowiedzialność kierownictwa, zarządzanie zasobami, realizacja usług oraz pomiar, analiza i doskonalenie systemu. Należy wyraźnie zaznaczyć, że sam certyfikat dla Urzędu Miasta jest bardzo ważny, ale najważniejsze jest to, aby system zarządzania jakością dobrze funkcjonował, ciągle był doskonalony z korzyścią dla klienta zewnętrznego czyli mieszkańca Żor oraz klienta wewnętrznego czyli pracownika Urzędu.

 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Pełnomocnik ZSZ

    PRS - Jednostka certyfikująca tzn. POLSKI REJESTR STATKÓW z GdańskaBrak komentarza pozostawiam to Prezydentowi

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również