Wiadomości z Żor

Bus zderzył się z tirem. Ogromne utrudnienia na drodze!

  • Dodano: 2021-04-30 14:15

W piątek rano miał miejsce wypadek na obwodnicy w Żorach. Zderzyły się dwa pojazdy i jedna osoba jest poszkodowana. 

Kierowcę busa zabrał śmigłowiec LPR. Droga jest zablokowana!

W piątek 30 kwietnia około godziny 6:30 doszło do zdarzenia na drodze wojewódzkiej nr 935 na obwodnicy miasta. Bus zderzył się z pojazdem ciężarowym. Poszkodowany jest kierowca busa, którego w ciężkim stanie zabrano śmigłowcem LPR do szpitala.
Na razie nie wiadomo jaka była przyczyna wypadku. Prawdopodobnie kierowca tira zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z busem.
Na drodze występują ogromne utrudnienia związane z wypadkiem. Droga jest zablokowana, a policjanci kierują ruchem. Zalecana jest jazda objazdem.

Aktualizacja 14:30

Dwie osoby w szpitalu i trzygodzinne utrudnienia na żorskiej obwodnicy to bilans wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj nad ranem. Przyczyną zdarzenia najprawdopodobniej było niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze przez sprawcę wypadku. 
Poszkodowani w wypadku to 21-letni kierowca opla i pasażer tego samochodu w wieku 58-lat, którzy zostali przetransportowani do szpitala. 

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Andrzej z Żor

    Ta obwodnica jest potrzebna, ale chyba ,źle zorganizowana i za wąska,a rondo koło Wiślanki to już totalna klęska !!

  • Agnieszka Tyc

    Rodzinę kierowcy busa lub kogoś kto go zna proszę o kontakt: agatyc.agatyc@gmail.com

  • !!!

    Notorycznie są przekraczane prędkości na całej drodze 935 na łukach których jest sporo Tiry zajeżdżają drogę osobówkom. Codziennie jeżdżę z Pszczyny do Rybnika do pracy NIE MA DNIA żebym nie miała sytuacji stłuczkowej, albo ktoś się na łuku nie mieści, albo wyprzedza choć nie ma gdzie i zajeżdża, albo na czołowe CODZIENNIE! Policja 1x dokładnie stała. Droga wąska, łuk za łukiem co 5km szkoła i wszyscy po 120km/h. Nic się nie zmieni dopóki jakieś dziecko na pasach nie zginie póki co giną dorośli a to jak widać za mało!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.