Wiadomości z Żor

Budynek żorskiego dworca PKP z szansą na tytuł "Modernizacji Roku & Budowy XXI w."

  • Dodano: 2022-04-05 10:00

Wystartowała 26. edycja Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku". Wśród inwestycji poddanych pod głosowanie internautów znalazł się dworzec PKP w Żorach. Każdy oddany głos zwiększa szansę na wygraną!

Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku

W ubiegłym roku Gmina Miejska  Żory zrealizowała wiele wyjątkowych inwestycji, wśród których znalazła się kompleksowa rewitalizacja budynku dworca PKP. Zmodernizowany budynek stał się siedzibą Centrum Integracji Społecznej, a już niebawem swoją działalność rozpocznie w nim także świetlica dla matek z małymi dziećmi i osób starszych zaangażowanych w opiekę, Centrum Aktywności Lokalnej i harcówka. W budynku urządzono także biura i wielofunkcyjne sale. Zaplanowano też miejsce na klub malucha oraz punkt gastronomiczny, który z jednej strony zapewni wyżywienie uczestnikom Centrum Integracji Społecznej oraz będzie dla nich bazą dla treningów z zakresu samodzielności i rozszerzenia praktycznych umiejętności gastronomiczno-baristycznych, a drugiej zaś będzie miejscem odpoczynku i konsumpcji dla podróżnych.

"Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku" to inicjatywa wytyczająca nowe trendy w budownictwie, promująca najlepsze modernizacje i budowy. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło wszystkich trzech podmiotów. Jest to jeden z elementów, który wyróżnia ten konkurs na tle innych tego rodzaju wydarzeń, które zwykle są adresowane tylko do jednej z grup, np. do inwestorów lub projektantów.

Celem konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów ukończonych do I kwartału 2022 r., wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi. Konkurs promuje funkcjonalność modernizowanych i przebudowywanych budynków i budowli, nowoczesność technologii i rozwiązań projektowych, stosowanie nowych technik, nowoczesnych efektywnych i bezpiecznych urządzeń, wysoką jakość wykonawstwa robót budowlanych  i konserwatorskich, efekty ekologiczne, a w przypadku obiektów zabytkowych dbałość o architekturę i ochronę dziedzictwa kulturowego.

Warto dodać, że w ubiegłym roku w kategorii „nowoczesne biblioteki i sanktuaria kultury” zwyciężyła Miejska Biblioteka Publiczna im. Ottona Sterna w Żorach!

Głosowanie wystartowało 1 kwietnia.

Jak oddać głos?

  1. Wejść na stronę internetową: www.modernizacjaroku.org.pl
  2. Wyszukać zgłoszony obiekt według województwa lub po nazwie obiektu.
  3. Kliknąć wybrany obiekt, a następnie „zobacz podstronę obiektu i oddaj swój głos".
  4. Na podstronie podać imię i nazwisko, adres mailowy, zaznaczyć „Nie jestem robotem” - a po udanej weryfikacji kliknąć „Zagłosuj”, na podany adres mailowy wysłany zostanie link do aktywacji głosu, należy go zaakceptować.
  5. Gotowe! Twój głos został oddany.

Liczba oddanych głosów będzie aktualizowana o pełnej godzinie. Głosowanie internautów potrwa do 20 maja br.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również