Wiadomości z Żor

Biblioteczka w kształcie serca dla małych pacjentów żorskiego szpitala

  • Dodano: 2021-03-16 10:00

Z inicjatywy Anny Soboty, nowej mieszkanki Żor, pacjenci oddziału dziecięcego w szpitalu miejskim w Żorach już w czwartek otrzymają biblioteczkę pełną bajecznie kolorowych książek i kolorowanek.

Anna Sobota w porozumieniu z fundacją Martel wspólnie realizują projekt na rzecz pacjentów oddziału dziecięcego w szpitalu miejskim

Projekt ten zakłada stworzenie biblioteczki, w której każde dziecko będzie mogło zabrać dla siebie książeczkę lub kolorowankę. Będzie to już 3 taka biblioteczka w Polsce. W szpitalu miejskim w Żorach biblioteczka pojawi się już w czwartek 18 marca, kiedy zostanie zamontowana i oficjalnie przekazana do użytku.

Każde dziecko książeczkę czy kolorowankę będzie mogło zabrać dla siebie i stanie się ona jego własnością. Dzięki temu nie trafi do rąk kolejnego dziecka i żadne wirusy, ani bakterie nie będą przenoszone.
Fundacja Martel jest fundatorem biblioteczki oraz jej zawartości w postaci książek z Wydawnictwa Martel. Do akcji dołączyło się również 5 sponsorów lokalnych, dzięki którym do biblioteczki co miesiąc będą trafiały nowe książki i kolorowanki.

W czasach pandemii na dziecięcych oddziałach szpitalnych panuje smutek i tęsknota za bliskimi, gdyż odwiedziny bliskich nie są możliwe. Biblioteczka może umilić czas dzieciom oraz oderwać je od telefonów, aby chociaż chwile popracowały nad swoją wyobraźnia i kreatywnością.

Sponsorzy, z których inicjatywny co miesiąc do szpitala trafia książeczki, to Radna Rady Miasta Żory Anna Gaszka, Firma transportowa Drabas Express, Restauracja Pancho, Autokomis Sprinter 2 Slawomir Habzda oraz Stars Auto Miroslaw Pietraszek.
To nie koniec projektów z inicjatywy Anny Soboty na rzecz miasta Żory.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.