Wiadomości z Żor

Biblioteczka w kształcie serca dla małych pacjentów żorskiego szpitala

  • Dodano: 2021-03-16 10:00

Z inicjatywy Anny Soboty, nowej mieszkanki Żor, pacjenci oddziału dziecięcego w szpitalu miejskim w Żorach już w czwartek otrzymają biblioteczkę pełną bajecznie kolorowych książek i kolorowanek.

Anna Sobota w porozumieniu z fundacją Martel wspólnie realizują projekt na rzecz pacjentów oddziału dziecięcego w szpitalu miejskim

Projekt ten zakłada stworzenie biblioteczki, w której każde dziecko będzie mogło zabrać dla siebie książeczkę lub kolorowankę. Będzie to już 3 taka biblioteczka w Polsce. W szpitalu miejskim w Żorach biblioteczka pojawi się już w czwartek 18 marca, kiedy zostanie zamontowana i oficjalnie przekazana do użytku.

Każde dziecko książeczkę czy kolorowankę będzie mogło zabrać dla siebie i stanie się ona jego własnością. Dzięki temu nie trafi do rąk kolejnego dziecka i żadne wirusy, ani bakterie nie będą przenoszone.
Fundacja Martel jest fundatorem biblioteczki oraz jej zawartości w postaci książek z Wydawnictwa Martel. Do akcji dołączyło się również 5 sponsorów lokalnych, dzięki którym do biblioteczki co miesiąc będą trafiały nowe książki i kolorowanki.

W czasach pandemii na dziecięcych oddziałach szpitalnych panuje smutek i tęsknota za bliskimi, gdyż odwiedziny bliskich nie są możliwe. Biblioteczka może umilić czas dzieciom oraz oderwać je od telefonów, aby chociaż chwile popracowały nad swoją wyobraźnia i kreatywnością.

Sponsorzy, z których inicjatywny co miesiąc do szpitala trafia książeczki, to Radna Rady Miasta Żory Anna Gaszka, Firma transportowa Drabas Express, Restauracja Pancho, Autokomis Sprinter 2 Slawomir Habzda oraz Stars Auto Miroslaw Pietraszek.
To nie koniec projektów z inicjatywy Anny Soboty na rzecz miasta Żory.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.