Wiadomości z Żor

Awanturowali się i znieważyli policjantów

  • Dodano: 2019-08-26 13:00

43-letni mieszkaniec Rybnika urodziny spędził w izbie zatrzymań, 53-latek z Żor trafił również do policyjnego aresztu po tym, jak wszczął awanturę i groził swojej partnerce.

Obaj w czasie interwencji byli wulgarni i agresywni.

Znieważyli policjantów, a młodszy z nich szarpał i odpychał stróżów prawa


W nocy z soboty na niedzielę policjanci interweniowali na ogródkach działkowych nieopodal centrum miasta. Powodem było bulwersujące zachowanie mężczyzny, który akurat obchodził swoje 43. urodziny. Mężczyzna wszczął awanturę z żoną i był tak agresywny, że wystraszył piątkę dzieci. Rodzeństwo w wieku od 7 m-cy do 16 lat uciekło na ulicę, a wystraszona kobieta została na działce. Interwencja mundurowych pomogła przywrócić im bezpieczeństwo, jednak zanim 43-latek trafił do policyjnej celi zaatakował również stróżów prawa. Był wulgarny i agresywny, nie stosował się do ich poleceń, a nawet odpychał i szarpał. Kiedy mężczyzna jechał radiowozem kopał w drzwi i siedzenia, a nawet groził policjantom, że ich "załatwi".

Tego samego dnia, popołudniu policjanci zostali wezwani na interwencję w dzielnicy Kleszczówka

 Tym razem agresywny mężczyzna wszczął awanturę i groził swojej partnerce. Kobieta ze strachu ukryła się w łazience, a sprawca zabarykadował w mieszkaniu. Gdy pomimo poleceń i próśb 53-latek nie otwierał drzwi, a z mieszkania dochodził krzyk policjanci podjęli decyzję o ich wywarzeniu i wezwali do pomocy strażaków. Na szczęście chwilę po ich przybyciu 53-latek uczynił to dobrowolnie i stróże prawa uwolnili kobietę. Mężczyzna podobnie, jak 43-latek z Rybnika trafił do policyjnego aresztu. Obaj wkrótce odpowiedzą m.in. za znieważenie mundurowych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.