Wiadomości z Żor

Apel Prezydenta Miasta Żory, dotyczący Narodowego Spisu Powszechnego

  • Dodano: 2021-08-26 08:15, aktualizacja: 2021-08-26 08:31

Przekazujemy list Prezydenta Miasta Żory Waldemara Sochy, dotyczący Narodowego Spisu Powszechnego.

Drodzy Mieszkańcy, do 30 września 2021 r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis jest najważniejszym badaniem realizowanym raz na 10 lat, na terenie całego kraju. Jako Prezydent naszego miasta proszę – nie odkładajcie spisu na późniejszy czas, spiszcie się jak najszybciej!

Zgodnie z Ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. obowiązkową metodą przekazania danych w ramach NSP 2021 jest samospis internetowy. Formularz spisowy dostępny jest na stronie https://spis.gov.pl/. Samospis internetowy to szybka, bezpieczna i prosta metoda udziału w spisie.

Jeżeli nie posiadamy dostępu do komputera/Internetu dzwonimy na infolinię: 22 279 99 99 i spisujemy się przez telefon lub odwiedzamy Gminne Biuro Spisowe, mieszczące się w Urzędzie Miasta Żory, Al. Wojska Polskiego 25, I piętro, pok. 101, gdzie na czas trwania spisu przygotowano specjalne miejsce do spisania się przez Internet. Ponadto przygotowujemy dla Państwa mobilne punkty spisowe np. w Urzędzie Miasta Rynek 9, podczas dożynek, festynów, innych imprez i wydarzeń miejskich (szczegóły na www.zory.pl)   

Czas na samodzielnie spisanie się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz.

Jeśli nie spiszemy się przez Internet ani przez telefon, skontaktuje się z nami rachmistrz celem przeprowadzenia wywiadu bezpośredniego lub telefonicznie dzwoniąc z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99 aby przeprowadzić spis.

Pamiętajcie, że udział w spisie to obowiązek wynikający z ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału w NSP grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Pragnę jednocześnie zwrócić uwagę wszystkich mieszkańców na ogłoszony przez Główny Urząd Statystyczny konkurs na najbardziej cyfrową gminę, w którym będzie się liczył odsetek mieszkańców gminy spisany przez Internet. Do wygrania jest cenny sprzęt IT, który może posłużyć m.in. jako wyposażenie pracowni komputerowych w szkołach naszej gminy.

Im więcej mieszkańców gminy dokona samospisu internetowego, tym większe są szanse naszej gminy na wygraną! Podejmijmy rywalizację! Zawalczmy z innymi gminami w województwie i wygrajmy konkurs na najbardziej cyfrowa gminę.

Wspólnie osiągnijmy jak najwyższy odsetek osób spisanych przez Internet.

Wspólnie - Liczmy się dla Polski.

Więcej informacji o spisie na https://spis.gov.pl/.

Waldemar Socha
Prezydent Miasta Żory
Gminny Komisarz Spisowy

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.