Wiadomości z Żor

Andrusiewicz: na Sylwestra otwarte będą kluby i dyskoteki

  • Dodano: 2021-12-16 13:00

Na Sylwestra będą otwarte kluby i dyskoteki, będzie można w reżimie sanitarnym celebrować nadejście Nowego Roku; rozporządzenie obostrzeniowe zostanie znowelizowane – poinformował PAP we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Opublikowane we wtorek w ciągu dnia w Dzienniku Ustaw rozporządzenie Rady Ministrów zakłada m.in.

  • zmniejszenie liczby osób m.in. w restauracjach, hotelach, kinach i teatrach do 30 proc.,
  • zakaz działalności dyskotek oraz
  • dodatkowy warunek zwolnienia z kwarantanny, jeśli mieszkamy z osobą zakażoną SARS-CoV-2.

Rozporządzenie weszło w życie 15 grudnia 2021 r.

Zgodnie z deklaracją, która padła w ubiegłym tygodniu na konferencji dotyczącej obostrzeń, na Sylwestra będą otwarte kluby i dyskoteki, a co za tym idzie będzie można w reżimie sanitarnym celebrować nadejście Nowego Roku – powiedział PAP po południu rzecznik MZ. W reżimie sanitarnym oznacza, że z limitem do 100 osób - wyjaśnił.

Będzie nowelizacja

Andrusiewicz zapowiedział, że pojawi się przepis nowelizujący rozporządzenie w tym zakresie. Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie obostrzeń wprowadzanych w związku z wystąpieniem stanu epidemii zakłada przedłużenie do 31 stycznia 2022 r. obowiązywania większości aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów.

Rozporządzenie wprowadza m.in. zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców działalności polegającej m.in. na prowadzeniu dyskotek i klubów nocnych lub działalności, która polega na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni, z wyłączeniem sportowych klubów tanecznych.

Przewidziano także ograniczenie limitów osób (obłożenia obiektu z 50 proc. do 30 proc.), które są uprawnione do korzystania z określonych rodzajów działalności. Rozporządzenie wprowadzi zmniejszeni liczby osób do 30 proc. w m.in. restauracjach, hotelach, barach, kinach, teatrach – zaszczepieni nie wliczają się do limitu, jeśli przedsiębiorca weryfikuje certyfikaty covidowe. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.