Wiadomości z Żor

Akcja "Twoje światła - nasze bezpieczeństwo". Kierowcy za darmo sprawdzą stan świateł

  • Dodano: 2023-10-20 07:45, aktualizacja: 2023-10-20 09:27

Akcja „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. W dniach 21 i 28 października, 18 listopada oraz 9 grudnia, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach na wybranych stacjach kontroli pojazdów.

"Dni otwarte" na stacjach kontroli pojazdów

Prawidłowe działanie świateł często wymaga profesjonalnej oceny i dlatego, w ramach prowadzonej kampanii, odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należących do Polskiego Związku Motorowego, jak też na innych stacjach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w kampanii.

W dniach 21 i 28 października, 18 listopada oraz 9 grudnia 2023 roku kierowcy będą mieli możliwość darmowego sprawdzenia świateł swoich samochodów m.in.:

  • właściwe ustawienie wysokości,
  • prawidłowy rozkład granicy światła i cienia,
  • emitowane przez reflektor natężenie światła

na następującej żorskiej stacji kontroli pojazdów:

KREG - Aleja Armii Krajowej 90 (była ulica Okrężna 11)

Ponadto użytkownicy aplikacji "Yanosik" będą mieli dostęp do informacji na temat akcji oraz o lokalizacji najbliższej stacji biorącej udział w akcji.

W wybranych terminach, policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdów. Kampania potrwa do 15 grudnia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również