Wiadomości z Żor

Agresywny 21-latek zniszczył szybę w ambulansie

  • Dodano: 2021-09-21 08:00, aktualizacja: 2021-09-21 08:18

21-letni mieszkaniec Chorzowa usłyszał zarzuty za zniszczenie szyby w ambulansie. Wandal telefonem komórkowym zaczął uderzać w nią po tym jak ratownicy medyczni chcieli udzielić mu pomocy. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia, będzie musiał też naprawić szkodę.

Zniszczył szybę w ambulansie, bo ratownicy go obudzili

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, na osiedlu Księcia Władysława, w godzinach popołudniowych. Zespół pogotowia ratunkowego otrzymał wówczas zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie, leżącym w rejonie bloku numer 7.

Kiedy ratownicy przybyli na miejsce zastali śpiącego na ławce mężczyznę. Sprawdzając, czy ma zachowane funkcje życiowe, obudzili go, a ten wtedy zezłościł się. 21-latek był agresywny i wulgarny. W pewnym momencie odszedł od ambulansu, a po chwili wrócił i znienacka zaczął uderzać telefonem komórkowym w boczną szybę, od strony pasażera.

Ratownicy wezwali policjantów, a ci zatrzymali agresywnego pacjenta. Ustalili też, że wartość zniszczonej szyby, która posiadała liczne odpryski, zarysowania i pęknięcia wynosi ponad 1 200 złotych.

21-latek jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Przyznał się do winy, jednak nie potrafił wytłumaczyć się ze swojego zachowania, dodając zdawkowo: „nie wiem, co we mnie wstąpiło”.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.