Wiadomości z Żor

Agresywny 21-latek zniszczył szybę w ambulansie

  • Dodano: 2021-09-21 08:00, aktualizacja: 2021-09-21 08:18

21-letni mieszkaniec Chorzowa usłyszał zarzuty za zniszczenie szyby w ambulansie. Wandal telefonem komórkowym zaczął uderzać w nią po tym jak ratownicy medyczni chcieli udzielić mu pomocy. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia, będzie musiał też naprawić szkodę.

Zniszczył szybę w ambulansie, bo ratownicy go obudzili

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, na osiedlu Księcia Władysława, w godzinach popołudniowych. Zespół pogotowia ratunkowego otrzymał wówczas zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie, leżącym w rejonie bloku numer 7.

Kiedy ratownicy przybyli na miejsce zastali śpiącego na ławce mężczyznę. Sprawdzając, czy ma zachowane funkcje życiowe, obudzili go, a ten wtedy zezłościł się. 21-latek był agresywny i wulgarny. W pewnym momencie odszedł od ambulansu, a po chwili wrócił i znienacka zaczął uderzać telefonem komórkowym w boczną szybę, od strony pasażera.

Ratownicy wezwali policjantów, a ci zatrzymali agresywnego pacjenta. Ustalili też, że wartość zniszczonej szyby, która posiadała liczne odpryski, zarysowania i pęknięcia wynosi ponad 1 200 złotych.

21-latek jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Przyznał się do winy, jednak nie potrafił wytłumaczyć się ze swojego zachowania, dodając zdawkowo: „nie wiem, co we mnie wstąpiło”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również