Wiadomości z Żor

39-latek odpowie za znieważenie policjantów

  • Dodano: 2020-03-13 10:15

Był agresywny, nie wykonywał poleceń policjantów, szarpał się z nimi i znieważył ich słowami wulgarnymi.

Mowa o 39-latku z Żor, który wszczął awanturę z matką. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i zapewnienia bezpieczeństwa jego krewnej.

W minioną środę przed 22.00 policjanci zostali wezwani na interwencję na osiedle Sikorskiego, gdzie w jednym z mieszkań doszło do awantury. Jak się okazało to syn właścicielki mieszkania, będąc pod wpływem alkoholu, zaczął ją atakować.

Kiedy bezbronnej kobiecie na pomoc przybyli policjanci 39-latek nie reagował na ich prośby i polecenia, szarpał się z nimi, a także wyzywał. Był nie tylko bardzo agresywny, ale i niezwykle wulgarny. Policjanci uprzedzając go, że użyją środków przymusu bezpośredniego w końcu zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do policyjnego aresztu.

Stróże prawa niosąc pomoc innym niestety podczas inetrwencji coraz częściej spotykają się z atakami agresji, a zwłaszacza słownej. Dlatego też przypominamy, że znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej, czy bezprawne wywieranie wpływu na funkcjonariusza publicznego są przestępstwem co dotyczy nie tylko policjantów, ale i ratowników mecyznych, czy strażaków. Pamiętaj – służymy dla Ciebie, mamy swoje prawa!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.