Wiadomości z Żor

34-letni motocyklista z zakazem prowadzenia pojazdów zatrzymany

  • Dodano: 2021-11-16 09:45

Kilka miesięcy temu policjanci zatrzymali go w pościgu, gdy uciekał na motocyklu, będąc pod wpływem alkoholu. Tym razem, podczas gdy obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jego jednoślad był niesprawny technicznie, niedopuszczony do ruchu i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Zatrzymanie na ul. Pszczyńskiej w Żorach

34-latek w ręce policjantów wpadł na ulicy Pszczyńskiej. Jechał motocyklem, który nie posiadał oświetlenia i wymaganego lusterka. Podczas kontroli okazało się, że pojazd jest w ogóle niezarejestrowany, niedopuszczony do ruchu i niesprawny, a kierowca nie zawarł obowiązkowej umowy OC. W motocyklu 34-latek zamontował za to tablice rejestracyjne należące do zupełnie innego pojazdu.

To nie pierwsze przewinienie 34-latka

Pod koniec czerwca ten sam kierowca uciekał przed policyjnym patrolem na jednośladzie. Kiedy został zatrzymany, okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. Jednym z mundurowych był wówczas ten sam, który i tym razem zauważył na drodze 34-latka.

Za popełnione w ubiegłym półroczu wykroczenie sąd zakazał mu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dlatego też 34-latek łamiąc decyzję sądu, popełnił przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również