Wiadomości z Żor

29-latek kradł, bo nie miał za co żyć. Zatrzymano mieszkańca Jastrzębia-Zdroju

  • Dodano: 2021-11-02 07:15, aktualizacja: 2021-11-02 08:00

49-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju został przyłapany na kradzieży w jednym z żorskich centrów handlowych. Mężczyzna wyszedł ze sklepu, nie płacąc za obuwie i rękawice. Kiedy został ujęty przez sprzedawczynię i przekazany w ręce policjantów tłumaczył, że kradnie, bo nie ma za co żyć.

49-letni sklepowy złodziej

We wtorek 26 października po godzinie 18.00 policjanci interweniowali w sklepie odzieżowym, gdzie na gorącym uczynku kradzieży przyłapany został 49-letni jastrzębianin. Mężczyzna ze sklepowych półek zabrał dwie pary obuwia i rękawice o łącznej wartości blisko 600 złotych. Nie płacąc za towar wyszedł ze sklepu i pomimo, że uruchomił się alarm, złodziej szedł przed siebie. Ujęła go sprzedawczyni, która poprosiła, aby wrócił z nią do sklepu i oddał skradziony łup. Następnie zadzwoniła po policjantów.

Kradł bo nie miał pieniędzy

Mundurowi zatrzymali złodzieja i jeszcze tego samego dnia przedstawili mu zarzut kradzieży. 49-latek tłumaczył, że obecnie nie posiada żadnych dochodów, dlatego w ten sposób chciał zarobić na życie. Wyznał też śledczym, że skradzione dziecięce buty planował podarować synowi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również