Wiadomości z Żor

28 - latek chciał popełnić samobójstwo. Stracił prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu

  • Dodano: 2019-05-07 11:00

Blisko 2 promile w wydychanym powietrzu miał 28-letni mężczyzna, który oświadczył, że jest zmęczony życiem i odjechał spod bloku partnerki samochodem.

Jak tłumaczył policjantom wcale nie miał samobójczych myśli, a jedynie ochotę na piwo, po które "wyskoczył" do pobliskiego sklepu. Zaniepokojona partnerka wzięła sobie słowa 28-latka do serca i zaalarmowała mundurowych.

W piątek wieczorem oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który targany myślami samobójczymi wsiadł pijany do samochodu i rozstał się ze swoją partnerką. Ze zgłoszenia wynikało, że para, której od dłuższego czasu nie układało się, wcześniej pokłóciła się i mężczyzna wsiadł do samochodu, a potem odjechał spod bloku.

Na pożegnanie miał powiedzieć partnerce, że ma już dość życia...

Gdy na miejscu pojawił się patrol okazało się, że 28-latek wrócił samochodem z powrotem. Wówczas to wyjaśnił policjantom, że partnerka źle go zrozumiała, gdyż wcale nie chciał się targnąć na własne życia, a jedynie napić się piwa. Dodał, że właśnie dlatego wsiadł do samochodu i pojechał po alkohol do pobliskiego sklepu.

Badanie alkomatem wykazało, że 28-latek ma blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a wkrótce stanie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka kara grzywny i do 2 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również