Wiadomości z Żor

25-latek z Żor pomógł w ujęciu sprawcy pobicia i kradzieży

  • Dodano: 2020-03-09 11:15

Wzorową postawą obywatelską wykazał się 25-letni dostawca z Żor, który w sobotę nad ranem zauważył jak młody mężczyzna okłada pięściami leżącego człowieka.

Będący świadkiem zdarzenia wybiegł ze sklepu, krzyknął, a później pojechał za uciekającym napastnikiem. 25-latkowi udało się również odzyskać portfel należący do pokrzywdzonego.


Do zdarzenia doszło w sobotę nad ranem, przed jednym ze sklepów nieopodal centrum miasta. 25-latek, zatrudniony w nim jako dostawca zauważył w pewnym momencie, że na zewnątrz młodszy mężczyzna bije innego. Nie zastanawiając się ani chwili wybiegł przed sklep, krzyknął w stronę napastnika, zdążył jeszcze zapytać leżącego mężczyznę, czy nie potrzebuje pomocy i ruszył w pościg za sprawcą.

Po chwili zauważył go w rejonie ulicy Stodolnej, zatrzymał się i nakazał mężczyźnie oddać skradziony portfel, ten porzucił łup i po chwili zniknął z oczu 25-latka. Na szczęście dzięki postawie dostawcy i sprzedawczyni ze sklepu policjanci szybko ustalili tożsamość sprawcy i namierzyli go na osiedlu Księcia Władysława. Jak się okazało był nim 16-letni poszukiwany, uciekinier z ośrodka wychowawczego. Nastolatek trafił do policyjnej izby dziecka, a o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd rodzinny i nieletnich.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.