Wiadomości z Żor

20-latka stwarzała zagrożenie na drodze. Policjanci znaleźli w samochodzie narkotyki

  • Dodano: 2022-07-11 11:15

Żorscy policjanci zatrzymali do kontroli 20-letnią mieszkankę Jastrzębia-Zdroju, która kierowała samochodem i według relacji świadka stwarzała zagrożenie na drodze, zajeżdżając wielokrotnie drogę innym pojazdom. Podczas kontroli wyszło na jaw, iż w pojeździe przewoziła pochodne kokainy i amfetaminy.

Teraz odpowie nie tylko za agresję na drodze...

W piątek przed godziną 7:00 dyżurny żorskiej Policji otrzymał telefon o nietypowym i agresywnym zachowaniu kierowcy samochodu marki BMW. Samochód ten poruszał się bardzo dynamicznie i wielokrotnie zajeżdżał drogę pojazdowi osoby zgłaszającej. Mundurowi niezwłocznie udali się we wskazany rejon i po chwili zatrzymali opisywany pojazd na parkingu centrum handlowego.

Podczas kontroli kierująca okazało się, że 20-letnia jastrzębianka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Wraz z 23-letnim pasażerem zachowywali się bardzo nerwowo, co zwróciło uwagę mundurowych. W trakcie przeszukania pojazdu ujawnili środki odurzające i psychoaktywne m.in. pochodne kokainy w ilości około 195 gram oraz pochodne amfetaminy w ilości 135 tabletek, które jak się później okazało, należały do podróżującego wraz z kobietą mężczyzny.

Badanie na zawartości alkoholu wykazało, iż kierująca była trzeźwa, lecz z uwagi na bardzo nerwowe zachowanie kierującej policjanci postanowili sprawdzić, czy nie jest pod wpływem narkotyków i podjęli decyzję o skierowaniu krwi kierującej do dalszej analizy na zawartość w organizmie substancji zabronionych.

Na wniosek prokuratora 23-latek otrzymał dozór. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 10. Kierująca za łamanie drogowych przepisów odpowie przed sądem.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.