Wiadomości z Żor

15-letni Mateusz uratował życie swojej mamie! Kobieta zatruła się tlenkiem węgla

  • Dodano: 2021-12-29 08:45, aktualizacja: 2021-12-29 09:00

W dniu 21 grudnia 2021 roku z budynku wielorodzinnego na jednym z żorskich osiedli do stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Żorach wpłynęło zgłoszenie o treści:  „Mama się kąpała i zasłabła w łazience, leży nieprzytomna, a w łazience jest piecyk gazowy”. Z taką informacją na numer alarmowy 112 zadzwonił 15-letni Mateusz, który wcześniej wyciągnął mamę z wanny, pootwierał wszystkie okna i udzielił jej pierwszej pomocy.

Dzielny 15-latek uratował życie swojej mamie 

Poszkodowanej lokatorce pomocy medycznej udzielił przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Po przebadaniu, u kobiety stwierdzono znaczną ilość tlenku węgla w wydychanym powietrzu, więc ratownicy medyczni zdecydowali o przewiezieniu poszkodowanej do szpitala. 

Przybyli na miejsce strażacy wykonali pomiary w mieszkaniu i potwierdzili obecność tlenku węgla w łazience. Odpowiedzialne i natychmiastowe zachowanie nastolatka sprawiło, że jego mama otrzymała niezbędna pomoc, a wezwane służby ratownicze przybyły na czas. 

Aby zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości, po zakończonych działań strażacy przekazali domownikom czujkę tlenku węgla. 

Pamiętaj, że nie zawsze w takiej sytuacji będzie przy tobie bliska osoba, która będzie czuwać nad Twoim bezpieczeństwem. W takich przypadkach niezbędny jest czujnik tlenku węgla zamontowany w mieszkaniu lub domu, który może być także doskonałym prezentem pod choinkę i wyrazem troski o zdrowie i życie najbliższych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.