Wiadomości z Żor

100-lecie najstarszego liceum w Żorach!

  • Dodano: 2022-10-11 08:00, aktualizacja: 2022-10-11 08:08

Dla wszystkich "Miarkowiczów" trwający rok jest niezwykle ważny i uroczysty. Obchodzimy 100-lecie istnienia tej szkoły oraz 95 lat od nadania jej imienia Karola Miarki. Finał jubileuszowych uroczystości zaplanowano na 21 i 22 października.

"Miarka" świętuje 100. urodziny!

Z okazji jubileuszu 100-lecia najstarszego liceum w Żorach, dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego  z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. Miarki w Żorach, rada pedagogiczna, rada rodziców oraz uczniowie szkoły zapraszają wszystkich przyjaciół „Miarki” do wspólnego świętowania.

- Chcemy przeżyć te uroczystości w szerokim gronie sympatyków naszej szkoły: absolwentów, nauczycieli, rodziców i uczniów. Podzielić się dobrymi emocjami, przeżyć  radosne spotkania oraz wzruszyć się wspomnieniami i refleksjami, dzięki którym uda się na pewno odnowić wspólnotę naszej Miarkowej społeczności – podkreśla Urszula Machalica, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Żorach

Główne obchody jubileuszu 100-lecia „Miarki” zaplanowano na sobotę, 22 października br.  Rozpoczną się one o godz. 11:00 uroczystą mszą świętą w kościele pw. św. Filipa i Jakuba w Żorach. Następnie o godz. 12:15 w kinie „Na Starówce” odbędzie się akademia jubileuszowa. Natomiast w godz. 14:30 – 17:30 na terenie szkoły odbędzie się Festyn Rocznicowy, połączony ze spotkaniami absolwentów, wystawą, zwiedzaniem szkoły, występami artystycznymi uczniów i absolwentów oraz loterią jubileuszową.

- Drodzy Miarkowicze, ocalmy od zapomnienia czasy  naszego licealnego życia - obecne i dawne, te żywe i te z trudem przywoływane z pamięci. One złożą się na nasz wspólny Miarkowy świat, który wart jest pamięci, celebrowania i stwarzania na nowo. Dlatego liczymy na Waszą obecność 22 października. Liczymy na wspólne wzruszenia i budowanie Miarkowej wspólnoty – zaprasza Urszula Machalica.

Chętnych do uczestnictwa w zjeździe absolwentów szkoła prosi o zgłoszenie się telefonicznie pod numer tel. 32 43 42 933, pocztą lub przez stronę internetową www.1lo.zory.pl, zakładka Jubileusz 100-lecia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również