Termin płatności za gospodarowanie odpadami komunalnymi – III kwartał 2020 r.

Czas czytania: 2 min.

UM Żory przypomina, że 10 września mija termin płatności za III kwartał z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Opłatę należy uiścić na indywidualny numer rachunku bankowego

Jednocześnie przypominamy o możliwości otrzymania ulgi w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przypadku kompostowania bioodpadów w przydomowych kompostownikach. Uprawnionymi do skorzystania z ulgi są właściciele nieruchomości zabudowanych budynkami jednorodzinnymi. Wysokość ulgi została ustalona na 1,00 zł za każdego mieszkańca miesięcznie.

Co należy zrobić, aby uzyskać ulgę?

Przede wszystkim należy założyć kompostownik, a następnie zgłosić fakt  jego posiadania i kompostowania w nim bioodpadów, składając w Urzędzie Miasta Żory deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z uwzględnieniem wyliczenia ulgi (obecnie obowiązujący druk deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, dostępny w Urzędzie Miasta i na stronie internetowej.

Tagi:

Autor / Źródło
Justyna Romanczyk / UM Żory

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe