Trwa policyjna akcja skierowana do kierujących jednośladami
1 kwietnia br. Policja rozpoczyna kolejną edycję ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami, a także hulajnogami elektrycznymi.
Policyjna akcja “Jednośladem bezpiecznie do celu”
„Jednośladem bezpiecznie do celu” to akcja profilaktyczna mająca na celu przypominanie i uświadamianie kierującym jednośladami o tym, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego oraz o zagrożeniach z tym związanych. To również czas na promowanie właściwych zachowań wobec innych użytkowników drogi.
Dlatego też policjanci przypominają, że droga jest dla wszystkich. Tym samym korzystając z niej, mamy nie tylko prawa, ale i obowiązki. Przestrzegajmy przepisów prawa, w szczególności dozwolonej prędkości jazdy oraz zasad pierwszeństwa przejazdu. Sygnalizujmy zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu. Warto też zadbać o bycie widocznym na drodze.
Akcję „Jednośladem bezpiecznie do celu” organizuje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przy współpracy z firmą Screen Network S.A., która wyemituje spoty na swoich ekranach i kurtynach LED rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych. Firma Screen Network to sieć ponad 20 000 ekranów reklamowych, które każdego dnia docierają do ponad 6 milionów osób. Działania potrwają do 22 czerwca br.
Wzajemny szacunek i respektowanie praw innych uczestników ruchu pomoże dotrzeć jednośladem bezpiecznie do celu.
Tagi:
policja




![Laureaci konkursu „Przygoda z Żorkiem” zachwycili jury swoimi pracami [FOTO]](https://cdn.silesia.info.pl/public-media/2025/12/963807.informacja.jpg)








Dodaj komentarz