Zespół Ladies Banditos z Żor zdobył II miejsce na Festiwalu „A kto nam zabroni!”

Czas czytania: 5 min.

Żorscy seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku zdobyli wyróżnienia na finale Festiwalu „A kto nam zabroni!” w Chorzowie. Zobacz, jak pasja seniorów przekłada się na sukcesy artystyczne.

Żorscy seniorzy z sukcesami na finale Festiwalu„A kto nam zabroni!”

10 września 2025 r. w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie odbył się wielki finał Festiwalu „A kto nam zabroni!”, wydarzenia skierowanego do seniorów z całego województwa śląskiego. Celem festiwalu było promowanie aktywności, kreatywności i integracji osób starszych. W finale, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Katowicach, wzięli udział seniorzy z całego regionu, w tym reprezentanci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żorach.

Imponujące sukcesy żorskich zespołów tanecznych

Zespoły z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żorach już wcześniej zdobyły uznanie podczas regionalnych etapów festiwalu. Na Festiwalu „A kto nam zabroni!” w Chorzowie seniorzy z UTW zaprezentowali swoje umiejętności taneczne i zdobyli II miejsce w kategorii zespołów tanecznych. Zespół Ladies Banditos, który wcześniej zdobył I miejsce w Dąbrowie Górniczej, ponownie wykazał się wyjątkową precyzją i energią, zdobywając kolejne wyróżnienie.

Występy artystyczne i promocja aktywności seniorów

W czasie wydarzenia, TVP3 Katowice zarejestrowała występy artystyczne w ramach cyklu „Festiwal Seniorów – A kto nam zabroni!”, który był emitowany zarówno w telewizji, jak i online na platformach TVP VOD i TVP GO. Dzięki temu, osiągnięcia żorskich seniorów mogły być pokazane szerokiemu gronu odbiorców. Grażyna Bojda, Prezes Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żorach, podkreśliła znaczenie wydarzenia: „Zespoły UTW to prawdziwi ambasadorzy naszego miasta”.

Udział żorskich seniorów w festiwalu to nie tylko sukces artystyczny, ale także doskonała okazja do promocji twórczości seniorów oraz budowania lokalnej tożsamości. Dzięki współpracy z innymi organizacjami seniorskimi oraz samorządami, wydarzenie stało się także platformą do zacieśnienia współpracy i wymiany doświadczeń.

Autor / Źródło
Justyna Dudek / UM Żory

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe