Katalog firm

dodaj firmę

Scena Na Starówce - Galeria Żory

Adres i telefon

ul. Kościuszki 3
44-240 Żory
Godziny otwarcia: 8:00 - 21:00
otwarte
  • Poniedziałek: 8:00 - 21:00
  • Wtorek: 8:00 - 21:00
  • Środa: 8:00 - 21:00
  • Czwartek: 8:00 - 21:00
  • Piątek: 8:00 - 21:00
  • Sobota: na pół godziny przed wydarzeniem
  • Niedziela: na pół godziny przed wydarzeniem

Oferta

Galeria Scena Na Starówce w Żorach znajduje się na ulicy Kościuszki 3. Scena Na Starówce organizuje wszelkiego rodzaju wystawy prac malarskich, rzeźbiarskich, zdjęciowych oraz innych dzieł artystycznych. 

W kwietniu 2003 roku żorskie władze podjęły decyzję o przejęciu upadającego kina i w miesiącu maju już pod skrzydłami Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach znowu mieliśmy kino w mieście tym razem pod nazwą Kino „Na Starówce".

W rok później miasto zaczęło starać się o środki unijne na przebudowę budynku. Efektem działań był rozpoczęty w 2007 roku remont w ramach projektu „Scena na Starówce w Żorach": rozbudowa i modernizacja publicznej infrastruktury kulturalnej. Zadanie inwestycyjne zakończono we wrześniu tego roku i ponownie zmieniono nazwę kina na wspomnianą już „Scenę na Starówce". Nawiązuję ona do wielofunkcyjności obiektu, bowiem, oprócz wyświetlania filmów, odbywają się tu koncerty, przedstawienia teatralne, kabarety i inne widowiska. Obiekt wyposażony został w wysokiej klasy sprzęt projekcyjny i aparaturę nagłaśniającą. Uroczysta inauguracja Sceny Na Starówce miała miejsce 27 września 2008 roku. Obecną kierowniczką obiektu jest Jolanta Hrycak.

Żorskie kino może pochwalić się znakomitym repertuarem. Wyświetla się w nim światowe produkcje, ale ze względu na rosnącą konkurencję w postaci multipleksów rozszerzyliśmy repertuar kina o filmy bardziej ambitne, wprowadziliśmy seanse Małej Akademii Filmowej i słynne już „Czwartki konesera", które do dziś cieszą się dużą popularnością. To właśnie na tych seansach można poczuć magię prawdziwego kina, które nie ulega chwilowym modom i wszechogarniającej nas komercji.

Galeria

Polecenia i opinie (1)

Dodaj opinię
  • Scena Na Starówce - Galeria posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Żor od 2016 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.

Napisali o nas

123następna »

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.