Wiadomości z Żor

W Żorach powstaną dwie nowe strefy aktywności

  • Dodano: 2019-07-04 10:30

Przy ulicach Boryńskiej oraz Prawniczej mają powstać dwie Otwarte Strefy Aktywności – każda z siłownią, placem zabaw i strefą relaksu.

Żorski Urząd Miasta otworzył właśnie przetarg na budowę dwóch Otwartych Stref Aktywności: jednej przy ul. Prawniczej, a drugiej przy ul. Boryńskiej. Każda ze stref ma się składać z siłowni plenerowej z sześcioma różnymi urządzeniami; z ogrodzonego placu zabaw z trzema urządzeniami o charakterze sprawnościowym; oraz ze strefy relaksu z ławkami i stołem do gier.

Termin wykonania obu zamówień upływa 15 października tego roku. 

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to program Ministerstwa Sportu i Turystyki dedykowany rozwojowi małej infrastruktury w Polsce. Celem Programu jest „budowa ogólnodostępnych, wielofunkcyjnych, plenerowych stref aktywności, skierowanych do różnych grup wiekowych oraz tworzenie przestrzeni aktywności sportowej, sprzyjającej międzypokoleniowej integracji społecznej”.

W ramach całego projektu MSiT planuje przeznaczyć na budowę stref 100 mln zł. Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na terenie całego kraju może powstać nawet 3  tys. takich obiektów.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.