Wiadomości z Żor

Pomóżmy hospicjum, by ono mogło nadal pomagać chorym

  • Dodano: 2020-12-07 12:15, aktualizacja: 2020-12-07 14:37

Od wielu lat żorskie hospicjum im. Jana Pawła II niesie pomoc chorym, potrzebującym opieki mieszkańcom Żor i całego regionu.

Trudna sytuacja w Hospicjum im. Jana Pawła II

Teraz, ze względu na epidemię koronawirusa, samo Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „ Hospicjum im. Jana Pawła II” znalazło się w trudnej sytuacji i potrzebuje naszego wsparcia.

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „ Hospicjum im. Jana Pawła II” w Żorach znalazło się obecnie w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Przyczyn takiego stanu jest kilka. Generalnie opieka hospicyjna zawsze była niedoszacowana przez NFZ. My po raz pierwszy mamy też mało pacjentów, zarówno w opiece stacjonarnej jak i domowej, w związku z czym nie otrzymujemy nawet pełnej kwoty z kontraktu z NFZ.  Ze względu na COVID konieczne było wstrzymanie odwiedzin w hospicjum, co sprawiło, że rodziny nie zgłaszają swoich bliskich do naszej opieki.  Nie możemy również organizować kwest, biegów czy koncertów charytatywnych, co znacznie uszczupliło nasze dochody  wyjaśnia Dorota Domańska,

Zastępca Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „ Hospicjum im. Jana Pawła II” w Żorach. 

Liczymy na to, że po ustaniu pandemii będziemy mogli normalnie funkcjonować  a w tym trudnym czasie znajdą się dobre serca, które  otworzą się na potrzeby ludzi chorych – dodaje.

Jak można pomóc żorskiemu hospicjum? Na stronie internetowej hospicjumzory.pl uruchomiona została „wirtualne puszka”, do której każdy chętny może wpłacić datek w dowolnej wysokości. Wpłacone środki zostaną przeznaczone na funkcjonowanie hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach.

Pomóżmy hospicjum, by ono mogło nadal pomagać chorym

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.