Wiadomości z Żor

Stowarzyszenie KANTATA świętuje 20 lat działalności

  • Dodano: 2020-02-05 11:45

Od 1999 roku nieprzerwanie zajmują się kulturą w naszym mieście, promując muzykę wśród młodych ludzi, zachęcając do muzykowania, pisania wierszy itp. Mowa o Stowarzyszeniu na rzecz kultury KANTATA, które świętuje 20-lecie swojej działalności.

Stowarzyszenie na rzecz kultury KANTATA to jedno z dłużej działających stowarzyszeń kulturalnych w Żorach

W 1999 roku grupa przyjaciół związanych z wieczorkami muzycznymi, które cyklicznie w Zespole Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera, postanowiła zawiązać Stowarzyszenie, które pomogłoby zrealizować ich pasje. Na pierwszym formalnym posiedzeniu sympatyków wieczorków muzycznych postanowiono zawiązać Stowarzyszenie na Rzecz Kultury „Kantata". Przyjęto statut organizacji, powołano Komitet Założycielski, wybrano zarząd w składzie: przewodniczący - Waldemar Trojnar, zastępca - Tomasz Wolski i sekretarz- Piotr Krówka. Od tej pory stowarzyszenie działa nieprzerwanie, wspierając artystów i realizując wiele ciekawych projektów, sposób których przez lata znakiem rozpoznawczym były spotkania kabaretowe „KANASTA  - KAbarety NA STArt".

Jubileusz Stowarzyszenia KANTATA odbędzie się w sobotę, 8 lutego o godz. 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Dolne Przedmieście 1 w Żorach. Podczas imprezy wystąpią związani ze stowarzyszeniem artyści czyli: Kabaret Łowcy.B oraz koncerty zespoły ToNaBis, Blueset i MuzyKajaka. Wstęp wolny!

Stowarzyszenie KANTATA świętuje 20 lat działalności

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również