Wiadomości z Żor

Już jutro zbiórka środków dla żorskiego hospicjum w Galerii Wiślanka

  • Dodano: 2020-12-12 08:00, aktualizacja: 2020-12-12 09:24

Przed nami niedziela handlowa i wielu z nas z pewnością wybierze się na przedświąteczne zakupy. Szukając wymarzonych upominków dla najbliższych, możemy także zrobić świąteczny prezent komuś, kto bardzo potrzebuje teraz wsparcia!

Już w najbliższą niedzielę, w Galerii Wiślanka odbędzie się charytatywna zbiórka na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach

Żorskie hospicjum im. Jana Pawła II od wielu lat niesie pomoc chorym i potrzebującym opieki mieszkańcom Żor i całego regionu. Teraz, ze względu na epidemię koronawirusa, znalazło się w trudnej sytuacji finansowej i samo potrzebuje naszego wsparcia.

Zbiórka środków na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach odbędzie się w Galerii Wiślanka w niedzielę, 13 grudnia od godziny 16:00. Pomysł na wsparcie w ten sposób żorskiego hospicjum zrodził się podczas obrad Żorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

 Już po raz kolejny Galeria Wiślanka pomaga tym, którzy potrzebują naszego wsparcia. W Mikołajki odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Żorach. Nasi Klienci okazali wielkie serca i wsparcie, za które bardzo dziękujemy – mówi Anna Ujma, Dyrektor ds. Marketingu Galerii Wiślanka.  

Wolontariusze zebrali datki, które zostaną przeznaczone na bieżącą działalność Stowarzyszenia, czyli  wsparcie osób z niepełnosprawnościami, pomoc dzieciom z ubogich rodzin, dzieciom chorym, rodzinom wielodzietnym i samotnym matkom.

Chcemy być blisko tych, którzy potrzebują pomocy i wsparcia. Naszą misją jest pomaganie osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Nasze doświadczenie pokazuje, że razem możemy znacznie więcej – dodaje Anna Ujma.

Przypomnijmy, że Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach można pomóc także bez wychodzenia z domu. Na stronie internetowej hospicjumzory.pl uruchomiona została „wirtualne puszka”, do której każdy chętny może wpłacić datek w dowolnej wysokości. Wpłacone środki zostaną przeznaczone na funkcjonowanie hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.