Wiadomości z Żor

Dodatkowy koncert symfoniczny z okazji 750. Urodziny Miasta Żory

  • Dodano: 2022-11-09 07:15, aktualizacja: 2022-11-09 07:44

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców, Urząd Miasta Żory we współpracy z Agencją artystyczną „CELT” organizują drugi koncert symfoniczny, podsumowujący obchody 750. rocznicy założenia Miasta Żory. Odbędzie się on również w niedzielę, 13 listopada o godz. 14:00.

Koncert symfoniczny - wejściówki

Wejściówki na koncert będzie można odebrać w czwartek, 10 listopada od godz. 12:00 wyłącznie w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Żory – Rynek 9, pokój 104 (wejście boczne C, od strony parkingu za Urzędem Miasta Żory). Ilość miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki.

Na scenie zobaczymy: złożoną z najzdolniejszych uczniów i absolwentów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach Młodzieżową Orkiestrę Symfoniczną pod dyrekcją Michała Gajdy, Scholę „Cantorum Sariensis” pod dyrekcją Ewy Dyrdy, Dagmarę Świtacz, zespoły Lotharsi i SĄSTĄD, Stanisława Soykę, Sonię Bohosiewicz, Magdalenę Szczerbowską oraz zespół Carrantuohill.

Warstwie muzycznej towarzyszyć będą równie niezwykłe animacje, które przybliżą publiczności najważniejsze historyczne momenty, wpływające na rozwój Żor oraz to, jak dziś wygląda nasze Miasto. Wydarzenie poprowadzą Katarzyna Biegun i Adam Probosz.

  • Główny organizator: Miasto Żory
  • Opracowanie artystyczne i muzyczne: Bogdan Wita i Michał Gajda
  • Aranżacje i przygotowanie Orkiestry Symfonicznej: Michał Gajda
  • Organizacja i produkcja: Agencja artystyczna „CELT”.
  • Menager projektu: Zbigniew Krówka.
  • Partnerzy: MUZE.ON Muzeum Miejskie w Żorach, Miejskie Ośrodek Kultury w Żorach, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach oraz Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach.

Osoby biorące udział w koncercie wyrażają zgodę na rejestrację oraz wykorzystanie ich wizerunku w celach związanych z promocją tego wydarzenia.

Dodatkowy koncert symfoniczny z okazji 750. Urodziny Miasta Żory

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również