Wiadomości z Żor

Bez badań technicznych i z prawie... 2 promilami! Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca!

  • Dodano: 2021-04-06 13:00

Policjanci udaremnili dalszą jazdę pijanemu 26-latkowi, który złamał dwa sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna wsiadł za kierownicę fiata, pomimo, że miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pojazd, którym poruszał się kierowca nie posiadał też ważnych badań technicznych.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca wyeliminowany z ruchu

W niedzielę, przed godziną 9.00 na ulicy Pałki policjanci zatrzymali do kontroli fiata, którym poruszał się 26-latek z Żor. Już w pierwszej chwili wyczuli od niego silną woń alkoholu. Kiedy poddali mężczyznę badaniu na alkomacie okazało się, że ma prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dalsze sprawdzenia w policyjnych systemach potwierdziło też, że 26-latek nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę. Jastrzębski sąd bowiem, aż dwukrotnie zakazywał mu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, przy czym oba zakazy pozostają nadal aktywne.

Za prowadzenie pojazdu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności, wysoka grzywna i nawet dożywotni zakaz wsiadania za kółko. Za złamanie sądowego zakazu nawet do 5 lat więzienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.