Wiadomości z Żor

Pijacka szarża na dożywotnim zakazie

  • Dodano: 2020-12-01 09:30

Słono będzie kosztowała pijacka szarża 28-letniego kierowcę, który został zatrzymany wczoraj przez żorskich stróżów prawa. Mężczyzna pomimo, że sąd dożywotnio zakazał mu wsiadać za kółko wyjechał na drogę pijany i łamał przepisy ruchu drogowego. 28-latek w chwili zatrzymania był agresywny i próbował uciekać, podał też fałszywe dane osobowe.

Wczoraj po godz. 18.00 policjanci z żorskiej drogówki zatrzymali 28-letniego mieszkańca naszego miasta, który złamał dożywotni, sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Mężczyzna nie dość, że zlekceważył decyzję sądu to na domiar złego na drogę wyjechał pijany

Zanim wpadł w ręce policjantów „przebił” się przez skrzyżowanie Alei Zjednoczonej Europy z Wiślanką łamiąc przepisy. 28-latek nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, a na przejściu dla pieszych wykonał niebezpieczny manewr omijania osoby, która w tym czasie znajdowała się na pasach.

Kiedy kierowca został zatrzymany zamiast swoich danych podał dane brata. Był pobudzony i agresywny, a w pewnym momencie podjął nieudaną próbę ucieczki. 28-latek złamał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i nie posiadał aktualnej policy OC. Wkrótce stanie przed sądem.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.