Wiadomości z Żor

Połczyn - Zdrój - idealny klimat na pobyty uzdrowiskowe

  • Dodano: 2020-02-18 10:45

Wybór odpowiedniego sanatorium nie zawsze jest dla nas zadaniem łatwym. Wiadomo, iż spędzając w takim miejscu czas, chcielibyśmy otrzymać wszystko to, co dla nas i dla naszego zdrowia najcenniejsze. Oczywiście wiadomo, iż nadrzędną rolę odgrywa samo sanatorium rehabilitacyjne, jednak i samo miejsce stanowi równie ważny aspekt. W tym artykule chcielibyśmy zwrócić uwagę na sanatorium, które znajduje się w miejscowości Połczyn - Zdrój, pokazując, że to właśnie ono stanowić może najlepszy wybór dla każdego kuracjusza. Dlaczego właśnie tam? Co jest w tym miejscu tak cudownego, że właśnie ta miejscowość warta jest wyboru dla każdego?

Połczyn Zdrój jest niezwykle piękną i urokliwą miejscowością położoną w województwie zachodniopomorskim. Znajdujące się tam sanatorium rehabilitacyjne jest jednym z czterech, które można wybrać w tym właśnie województwie. Cieszy się ono niezwykle dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na naturalne substancje lecznicze, które się tam znajdują. O czym mowa? O surowcach leczniczych, jakimi są szczawiów żelazisty, borowiny i solanki. Występowanie ich sprawia, że Połczyn-Zdrój jest jedną z najczęściej wybieranych miejscowości, jeśli w grę wchodzi pobyt w uzdrowiskach. Kiedy powstało to uzdrowisko? Co oferuje swoim pacjentom? Dlaczego warto właśnie na nie postawić?

Początki uzdrowiska w Połczyn - Zdroju

Początkiem działania uzdrowiska jest tak naprawdę powstanie źródła wody mineralnej w roku 1688. I choć wtedy nie było jeszcze żadnego budynku, ta data jest niejako początkiem zamysłu wykorzystania tej miejscowości do celów leczniczych. I tak, w 1705 roku Jakub von Krockow po pożarze miasta zaczął wykorzystywać ową wodę w celach rozwoju gospodarki w mieście. Początkowo wodę dostarczano do domów, w których to w wynajętych pokojach zamieszkiwali kuracjusze. Kiedy wszystko zaczęło się rozwijać w dobrym kierunku, wyszła inicjatywa i rozpoczęły się działania. Powstał pierwszy dom zdrojowy, a następnie kolejny i tak też Połczyn Zdrój zaczął słynąć z uzdrowiskowych właściwości, które zna dziś cała niemal Polska. Z każdym kolejnym rokiem wszystko rosło w siłę i nawet siedmioletnia wojna nie zniszczyła do końca tego, co dziś jest potęgą. Powstały kolejne domy zdrojowe, do Połczyna Zdrój zaczęli przyjeżdżać tłumy ludzi pragnących odzyskać zdrowie i lepsze samopoczucie.

W chwili obecnej w Połczynie Zdroju znajduje się kilka sanatoriów, które każdego roku przyjmują kuracjuszy z całej niemal Polski. Sama miejscowość słynie właśnie z tego, że znajdziemy w niej najlepsze sanatorium rehabilitacyjne, na jakie tylko można postawić. Jeśli chodzi o pobyty uzdrowiskowe, ten klimat jest tak korzystny, że w żadnym innym zakątku Polski nie jesteśmy w stanie otrzymać tak wiele, naturalnych dobrodziejstw, jak właśnie w tym miejscu. Na przestrzeni lat budynki się zmieniały, były remontowane, odnawiane. Jedne zniszczone, inne stworzone na nowo. Jedno jest pewne - w tej chwili są prawdziwą perłą tej jakże niezwykłej w każdym względzie miejscowości.

Sanatoria rehabilitacyjne obecnie

W chwili obecnej w Połczynie Zdroju działają liczne uzdrowiska. Jedne przyjmują kuracjuszy w ramach kontraktu z NFZ, inne działają prywatnie. Każde miejsce jest wyjątkowe, niepowtarzalne i doskonale dostosowane do potrzeb kuracjuszy. Choć sanatorium rehabilitacyjne słynie przede wszystkim z doskonałego klimatu, który ma właściwości lecznicze, to z pewnością na uwagę zasługuje przede wszystkim to, że wszystkie dostępne zabiegi i możliwości, w pełni dopasowane są do potrzeb osób, które z takich rozwiązań korzystają. W zależności od tego, z jakim problemem zmaga się dany pacjent, taki też rodzaj zabiegu można do niego dostosować. I tak wśród 50 dostępnych pozycji wyróżnić możemy między innymi takie związane z chorobami kobiecymi, z urazami ortopedycznymi, z chorobami reumatoidalnymi, z chorobami układu nerwowego, osteoporozą, czy otyłością. Wiele zabiegów oferowanych jest również osobom zdrowym, które pragną postawić na zabiegi relaksacyjne i pielęgnacyjne. Jedno jest pewne, każdy, kto tylko znajdzie się w tej miejscowości i będzie chciał skorzystać z usług tych miejsc, na pewno jest w stanie znaleźć dla siebie idealne rozwiązanie.

Co cieszy się największą popularnością? Wśród licznych zabiegów, najczęściej wybieranymi są te z wykorzystaniem borowiny, którą owija się poszczególne części ciała. Można stosować także kąpiele borowinowe, kompresy, czy tak zwane tampony w przypadku chorób kobiecych. W przypadku tej miejscowości, nie można także nie wspomnieć o wodolecznictwie, które cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Można postawić więc na bicze szkockie, kąpiele solankowe, czy też masaże perełkowe. Często wybieranymi zabiegami są także kąpiele aromaterapeutyczne, masaże wirowe, czy kąpiele kwaso - węglowe. Można wybrać również fizykoterapię czy też kinezyterapię. Nie można pominąć i saun, pływania w basenach, czy pobytów w grocie solnej.

Każdy, kto tylko raz postawi na sanatorium rehabilitacyjne w Połczyn - Zdrój, z całą pewnością zachwyci się tym miejscem w pełni i nie będzie sobie wyobrażał pobytu w żadnej innej miejscowości. Klimat, piękno, najwyższa jakość zabiegów. Czy można chcieć czegoś więcej?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.