Wiadomości z Żor

Kto tworzy strony internetowe

 • Dodano: 2022-04-11 11:00, aktualizacja: 2022-05-05 09:27

Śmiało można powiedzieć, że Internet zrewolucjonizował świat. Powstają aplikacje, które ułatwiają nam codziennie czynności, częściej sprawdzamy wiadomości w sieci niż w telewizji, a zakupy coraz częściej robimy online. Nic dziwnego więc, że przedsiębiorcy, którzy potrafili zauważyć ten trend, już dawno założyli swoje strony internetowe, dzięki czemu wyeksponowały swój biznes na szeroką skalę. Jeśli chciałbyś do nich dołączyć i zostać właścicielem własnej strony WWW, ważne, abyś poznał zalety jej posiadania oraz dowiedział się, kto może ją dla Ciebie stworzyć. Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz w tym artykule.

Jakie są zalety posiadania własnej strony internetowej?

Na wstępie, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego chcesz zostać posiadaczem własnej strony internetowej. Czy witryna ma służyć jako wizytówka Twojej firmy? A może będzie służyła jako dodatkowy kanał sprzedażowy? Pole do popisu jest naprawdę duże, natomiast aby móc cieszyć się z korzyści płynących z posiadania własnej strony WWW, trzeba zadbać o to, aby została wykonana profesjonalnie. Co to oznacza? Witryna musi być przejrzysta i łatwa w obsłudze oraz przyjazna dla użytkowników i algorytmów Google, co można osiągnąć dzięki optymalizacji strony pod kątem SEO. Jak widzisz, aby witryna cieszyła się popularnością, trzeba zadbać o wiele aspektów. Dobrym rozwiązaniem jest podjęcie się współpracy z agencją marketingową, np. WeNet, która kompleksowo zajmie się budową Twojej strony WWW.

Przejdźmy do meritum – jakie są zalety posiadania własnej strony internetowej?

 • możliwość prezentacji produktów i usług
 • całodobowa dostępność
 • możliwość dotarcia do szerszego grona odbiorców
 • budowanie wizerunku i rozpoznawalności marki
 • dostęp do narzędzi umożliwiających analizę rynku

Wiesz już jakie korzyści płyną z posiadania firmowej strony WWW. W dalszej części artykułu dowiesz się z kolei, od czego warto rozpocząć pracę nad własną witryną.

Jakie są fundamenty każdej witryny?

Proces tworzenia strony internetowej jest dużo bardziej skomplikowany, niż mogłoby się wydawać. Na każdym etapie jej tworzenia wymagana jest specjalistyczna wiedza, dzięki której nie popełnimy żadnych błędów, które w przyszłości mogły wpłynąć na funkcjonalność witryny. Od czego zacząć tworzenie strony WWW? Aby witryna mogła funkcjonować, należy zadbać o jej fundamenty. Należy do nich:

 • domena

Domena jest znakiem rozpoznawczym Twojej strony internetowej. Jest to bowiem jej unikalny adres. Domena powinna być możliwie krótka i łatwa do zapamiętania. Warto zawrzeć w niej słowa kojarzące się z Twoją marką lub branżą, w której działasz. Nakierujesz w ten sposób odbiorcę na to, jakich treści może on się spodziewać w obrębie Twojej strony WWW.

 • hosting

Hosting jest miejscem na serwerze, gdzie przechowywane są wszelkie dane przesyłane na Twojej stronie. Odpowiedni hosting zapewnia sprawne funkcjonowanie Twojej witryny, za co będą Ci wdzięczni Twoi odbiorcy.

 • projekt graficzny

Zadaniem projektu graficznego jest przykucie uwagi klienta. Aby nie zniechęcić odbiorcy na samym początku jego interakcji z Twoją witryny, zadbaj o to, aby szata graficzna była wykonana profesjonalnie. Jak to zrobić? Spraw, aby projekt graficzny Twojej strony kojarzył się z Twoją branżą. Zadbaj także o jej kolorystykę. Jest to niesamowicie ważne, ponieważ kolory budzą w ludziach różne emocje. Biura podróży będą stosować ciepłe barwy, a sklepy zoologiczne prawdopodobnie zdecydują się na kolor zielony. Dla przykładu, jeśli prowadzisz salon samochodowy, warto zdecydować się na stonowane kolory, odcienie bieli, czerni i szarości, które kojarzą się z luksusem.

W dalszej części artykułu dowiesz się o rozwiązaniach, które umożliwiają samodzielne stworzenie strony internetowej. Pamiętaj jednak, że współpracując z renomowaną agencją marketingową, wraz z przygotowaną stroną WWW, otrzymasz w pakiecie także domenę i hosting, dzięki czemu nie będziesz musiał martwić o ich odpowiedni dobór. Więcej o współpracy z agencją interaktywną przeczytasz w dalszej części artykułu.

Kto może stworzyć Twoją stronę internetową?

Rozwój branży e-commerce sprawił, że na rynku powstało wiele narzędzi, umożliwiających samodzielne stworzenie strony internetowej. Należą do nich kreatory stron WWW oraz platformy CMS (Content Management System) i SaaS (Software as a Service). Na czym polegają?

 • Kreatory stron WWW

Na samym początku warto wspomnieć, że takie narzędzia są tanie, ale posiadają także wiele wad. Kreatory stron WWW są proste w obsłudze oraz tanie (często nawet darmowe), natomiast ich działanie ogranicza się jedynie do wyboru szablonu witryny i dodaniu podstawowych funkcji.

 • Platformy CMS / SaaS

Takie platformy są rozwiązaniem, które cieszy się popularnością wśród przedsiębiorców. Wynika to z tego, że umożliwiają one samodzielne wdrażanie zmian w treściach i modułach na stronie. Niestety, strony tworzone na platformach CMS typu open source wymagają stałego dbania o aktualizację i zabezpieczenia, ponieważ są dużo bardziej narażone na ataki, co często zniechęca potencjalnych klientów. Z kolei platformy SaaS pozwalają w krótkim czasie postawić stronę, ale mają ograniczone możliwości wprowadzania indywidualnych rozwiązań.

Korzystanie z takich rozwiązań opłaca się ludziom, którzy posiadają znaczącą wiedzę z zakresu programowania i marketingu. Wynika to z tego, że zarówno kreatory strony WWW oraz platformy CMS / SaaS wymagają od klientów samodzielnej obsługi witryny. Jeśli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy, będziesz zmuszony do korzystania z usług firm zewnętrznych, co ostatecznie może znacznie wpłynąć na koszty poniesione na rzecz strony internetowej.

Ten i wiele innych problemów łatwo można rozwiązać – wystarczy podjąć się współpracy z dobrą agencją marketingową, np. WeNet. Zespół specjalistów nie tylko stworzy dla Ciebie nowoczesną stronę WWW, ale zadba również o jej SEO, nie wspominając o domenie i hostingu, który otrzymasz w pakiecie. Dodatkowo, w każdej chwili będziesz mógł konsultować przebieg prac z dedykowanym opiekunem, który będzie do Twojej dyspozycji przez cały okres współpracy. Wróćmy jednak do samej strony WWW – co cechuje witrynę przygotowaną przez specjalistów z agencji interaktywnej WeNet?

Co cechuje strony internetowe wykonane przez specjalistów z agencji marketingowej WeNet?

 • projekt witryny dopasowany do Twoich potrzeb i oczekiwań
 • wsparcie dedykowanego opiekuna na każdym etapie współpracy
 • hosting i domena w cenie
 • responsywność – strona będzie dostępna na każdym urządzeniu
 • bezpieczeństwo (dzięki certyfikatowi SSL, który chroni stronę m.in. przed złośliwym oprogramowaniem)
 • optymalizacja strony pod kątem SEO
 • gwarancja ciągłości działania witryny

Co więcej, jeśli zdecydujesz się na współpracę z agencją marketingową WeNet, możesz liczyć także na bezpłatną wycenę. Nie zwlekaj, już dziś wejdź na WeNet.pl i z niej skorzystaj, a już niebawem będziesz cieszył się profesjonalnie wykonaną witryną, dzięki której wprowadzisz swoją firmę na wyższy poziom!

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.