Wiadomości z Żor

Żory: Znalezione niewybuchy przyczyną ograniczeń w ruchu

  • Dodano: 2022-05-13 10:15

Wczoraj w godzinach porannych, w trakcie prac budowlanych pracownicy wykopali amunicję z czasów II wojny światowej. Z uwagi na realne zagrożenie rejon ulicy Złotej został zabezpieczony i wyizolowany z ruchu przez żorskich mundurowych. Utrudnienia potrwają do czasu przyjazdu saperów na miejsce.

W czwartek po godzinie 9 rano Dyżurny otrzymał zgłoszenie od kierownika budowy o odnalezieniu dużej ilości nabojów z łuskami w rejonie skrzyżowania ulicy Złotej z ulicą Ustronną. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce.

- Po wstępnym rozpoznaniu pirotechnicznym potwierdzili, iż są to pozostałości jeszcze z czasów wojny, które mogą stwarzać realne zagrożenie dla ludzi i mienia. W wykopie znajdowało się około 40 sztuk amunicji w kalibrze 39 milimetrów tzw. FLAK 38 wykorzystywany jeszcze przez III Rzeszę - czytamy na stronie KMP Żory.

Ze względów bezpieczeństwa, do czasu przyjazdu na miejsce saperów i wywiezienia niebezpiecznych materiałów w rejonie skrzyżowania występowały ograniczenia w ruchu pojazdów i pieszych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.