Wiadomości z Żor

Znalezione nie kradzione?

  • Dodano: 2020-12-29 09:30

41-letni mieszkaniec Żor, wkrótce usłyszy zarzuty za przywłaszczenie karty płatniczej i włamanie na konto bankowe. Mężczyzna znalazł ją na ulicy, a potem zaczął płacić w różnych miejscach. Po nieudanej próbie płatności za kurs taksówką został namierzony przez właściciela karty i zatrzymany przez policjantów.

Znalezione nie kradzione?

Niestety to jedynie doskonale znane wszystkim, niegdyś popularne przysłowie, które dawno powinno odejść do lamusa. Rzecz znaleziona bowiem, zgodnie z prawem, powinna jak najszybciej zostać zwrócona właścicielowi.

Nie uczynił tego jednak 41-latek, który na ulicy znalazł kartę bankomatową

Mężczyzna zabrał ją do domu, a na drugi dzień zaczął z niej korzystać. Niektóre z transakcji zostały jednak odrzucone, tak jak ta za wczorajszy kurs taksówką.

Właściciel zorientował się natomiast, że jego zguba trafiła w nieodpowiednie ręce kiedy otrzymał powiadomienie o transakcji z aplikacji bankowej. Kiedy zaczął sprawdzać historię konta okazało się, że ostatnia nieudana płatność miała miejsce w taksówce. Natychmiast nawiązał kontakt z kierowcą i jak po nitce do kłębka dotarł do nieuczciwego znalazcy, a wezwani przez pokrzywdzonego na miejsce policjanci zatrzymali 41-latka i odzyskali skradzioną kartę.

Stróże prawa przypominają o obowiązku zwrotu rzeczy znalezionych i zachęcają do zapoznania się w treścią komunikatu pt. „Jak postąpić w przypadku znalezienia rzeczy?”. Apelują również, aby w sytuacji zagubienia karty lub utraty dokumentów natychmiast je zastrzec. Można to uczynić przez System Zastrzegania Kart lub System DZ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również