Wiadomości z Żor

Ściągnij aplikację i bądź bezpieczniejszy na przejściu dla pieszych

  • Dodano: 2020-12-29 09:15

W najbliższą środę, 30 grudnia, na pięciu przejściach dla pieszych zlokalizowanych na terenie Żor, zostanie uruchomiony system STOP-FON, służący zwiększeniu bezpieczeństwa pieszych.

System STOP-FON został stworzony, aby zapobiegać wypadkom z udziałem pieszych w trakcie przechodzenia przez jezdnię. Piesi uczestnicy ruchu, którzy chodzą po ulicach wpatrzeni w ekrany telefonów komórkowych, nie kontrolują sytuacji dookoła siebie i stanowią poważne zagrożenie drogowe. Bezpłatna aplikacja STOP-FON po zainstalowaniu i w połączeniu z czujnikami montowanymi na pionowych znakach oznaczających przejście dla pieszych, wyświetla komunikat informujący o zbliżaniu się do przejścia. Komunikat ten wywołuje reakcję użytkownika aplikacji, w postaci podniesienia głowy i upewnienia się, że może on bezpiecznie przedostać się na drugą stronę jezdni. Aplikacja jest skierowana głównie do dzieci i młodzieży, często korzystających z telefonów komórkowych w trakcie poruszania się po chodnikach i ulicach.

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji STOP-FON ze sklepu Google Play lub App Store, należy zatwierdzić wszystkie pozwolenia. W przypadku systemu Android wymagane jest korzystanie z konta Google oraz pozwolenie na wyświetlanie ponad innymi aplikacjami. Natomiast korzystający z systemu IOS, aby umożliwić poprawne działanie aplikacji, powinni zaznaczyć w ustawieniach dostęp do położenia „na zawsze”. Po wejściu użytkownika w zasięg sygnału, na ekranie pojawi się powiadomienie z ostrzeżeniem przed przejściem dla pieszych. Po wyjściu z zasięgu powiadomienie znika.

W naszym mieście system będzie uruchomiony w następujących lokalizacjach:

  • Męczenników Oświęcimskich – dwa przejścia po obu stronach ronda przy Miejskiej Bibliotece Publicznej
  • Wodzisławska – przejście przy Zespole Szkół Podstawowych nr 8 w Rogoźnej
  • Wodzisławska – przejście przy Parku Wodnym Aquarion
  • Aleja Niepodległości – wlot Ronda Węgierskiego

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.