Wiadomości z Żor

Mikołajkowe prezenty dla pieszych

  • Dodano: 2020-12-07 10:45

Policjanci z żorskiej drogówki podarowali wczoraj pieszym odblaski. Chociaż korzystanie z nich obowiązkowe jest poza terenem zabudowanym, po zmroku zachęcali by używać takich elementów również w mieście.

Pamiętajmy, że dzięki odblaskom jesteśmy bardziej widoczni, a co za tym idzie bezpieczni

Gęsta mgła, szybko zapadający zmrok, opady deszczu, czy śniegu, to częsty scenariusz z jakim trzeba liczyć się w czasie jesieni i zimy. Taka aura nie poprawia bezpieczeństwa na drodze. W tym okresie przyczyną wypadków może być nieodpowiednia widoczność. Ma to szczególne znaczenie w kontekście tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Takie osoby w zderzeniu z innym pojazdem doznają najczęściej bardzo poważnych obrażeń, które wielokrotnie okazują się śmiertelne.

Najlepszym sposobem, aby zadbać o bezpieczeństwo jest korzystanie z elementów odblaskowych. Wydaje się banalne. Tym czasem, pomimo przypominania o konsekwencjach związanych z ryzykiem poważnego wypadku, czy konsekwencjach prawnych, wciąż wiele osób bagatelizuje ryzyko związane z nieodpowiednią widocznością na drodze. Niezwykle ważne jest, aby świadomość osób dotycząca noszenia elementów odblaskowych była jak największa, gdyż w wielu momentach jest to czynnik, który wprost decyduje o tym, czy będziemy żyć.

Dlatego też, właśnie wczoraj policjanci wyszli na spotkanie pieszym i z okazji Mikołajek rozdali im odblaskowe opaski.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.