Wiadomości z Żor

Włamywacze okradli dom w Rogoźnej i centrum Miasta

  • Dodano: 2020-11-26 08:45, aktualizacja: 2020-11-26 09:01

Ponad 30 tysięcy strat wyrządzili włamywacze, którzy okradli dom jednorodzinny w Rogoźnej i remontowany budynek w centrum miasta. Ukradli pieniądze, biżuterię i narzędzia, a także zdewastowali drzwi. Policjanci ostrzegają przed przestępcami i apelują do mieszkańców o czujność.

Na celowniku włamywaczy najpierw znalazł się budynek w centrum miasta pozostający w remoncie

To w nim przestępcy w czasie weekendu zdewastowali drzwi, aby dostać się do środka, a następnie ukradli elektronarzędzia, odkurzacz budowalny, fugę, silikon i wiadro farby. Pozostawili po sobie straty sięgające ponad 15 tysięcy złotych.

W dzielnicy Rogoźna natomiast włamywacze pojawili się popołudniu, kiedy chwilowo nikogo nie było w domu. Najprawdopodobniej weszli przez okno, splądrowali pomieszczenia i ukradli pieniądze oraz biżuterię. Niestety nikt nie widział i nie słyszał przestępców, a ci zbiegli z miejsca zdarzenia w łupem wartym ponad 20 tysięcy złotych.

Policjanci apelują do mieszkańców o czujność i przypominają o trwającej kampanii społecznej „Nie reagujesz – akceptujesz”. Pamiętajmy, że każdy z nas widząc coś niepokojącego w najbliższej okolicy i dzwoniąc na numer alarmowy 112, może przyczynić się do zatrzymania przestępców czyhających na nasze mienie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.