Wiadomości z Żor

Włamywacze okradli dom w Rogoźnej i centrum Miasta

  • Dodano: 2020-11-26 08:45, aktualizacja: 2020-11-26 09:01

Ponad 30 tysięcy strat wyrządzili włamywacze, którzy okradli dom jednorodzinny w Rogoźnej i remontowany budynek w centrum miasta. Ukradli pieniądze, biżuterię i narzędzia, a także zdewastowali drzwi. Policjanci ostrzegają przed przestępcami i apelują do mieszkańców o czujność.

Na celowniku włamywaczy najpierw znalazł się budynek w centrum miasta pozostający w remoncie

To w nim przestępcy w czasie weekendu zdewastowali drzwi, aby dostać się do środka, a następnie ukradli elektronarzędzia, odkurzacz budowalny, fugę, silikon i wiadro farby. Pozostawili po sobie straty sięgające ponad 15 tysięcy złotych.

W dzielnicy Rogoźna natomiast włamywacze pojawili się popołudniu, kiedy chwilowo nikogo nie było w domu. Najprawdopodobniej weszli przez okno, splądrowali pomieszczenia i ukradli pieniądze oraz biżuterię. Niestety nikt nie widział i nie słyszał przestępców, a ci zbiegli z miejsca zdarzenia w łupem wartym ponad 20 tysięcy złotych.

Policjanci apelują do mieszkańców o czujność i przypominają o trwającej kampanii społecznej „Nie reagujesz – akceptujesz”. Pamiętajmy, że każdy z nas widząc coś niepokojącego w najbliższej okolicy i dzwoniąc na numer alarmowy 112, może przyczynić się do zatrzymania przestępców czyhających na nasze mienie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.